Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

ZVRAT v případu Kuciaka: Kamery zachytily pravděpodobného vraha novináře a jeho snoubenky

Vrah stále uniká.
Zdroj: archiv
+ Dalších 28 fotografií
Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové otřásla celým Slovenskem. Nyní vyšlo najevo, že kamera údajného vraha natočila. V domě mladého páru byl několikrát za sebou.

Dosud se spekulovalo, že investigativní novinář Ján Kuciak byl se svojí snoubenkou Martinou Kušnírovou zavražděn nájemným zabijákem. Tuto teorii by pořízený kamerový záznam mohl zpochybnit. „Byl zadokumentovaný pohyb pravděpodobného pachatele a byly zjištěny další skutečnosti, které teď nemůžeme prezentovat, protože by to mohlo negativně ovlivnit vyšetřování a dokazování před soudem,“ řekl prokurátor Úřadu speciální prokuratury na tiskové konferenci v Bratislavě.

Prokurátor popsal, jakým způsobem byli novinář se snoubenkou zavražděni a jak vypadalo místo činu. „Byli zastřeleni zbraní ráže 9 milimetrů. Nebyly zjištěny žádné stopy zápasu a nic nebylo odcizené,“ prohlásil.

Bezprostředně po tragédii prokurátor prohlásil, že šlo o nájemnou vraždu. Stále se prohledávají stovky hodin videozáznamů. Slovenská policie veřejnost o nových zjištěních zatím informovat nechce.

Kuciak mapoval zejména problémy kolem slovenské strany Smer. Poslední text napsal o Mariánu Kočnerovi. Na začátku února psal Kuciak o IT firmě Anext, která sídlí v budově oligarchy Jozefa Brhela, píše portál dennikn.sk.

Související články

Další články