Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Kameny se pošesté přivalily do Česka! Připomeňte si první návštěvu Rolling Stones v roce 1990: GALERIE

Prezident Havel přijal Rolling Stones v roce 1990 na Hradě.
Zdroj: Alexandr Malachovský / CNC / Profimedia
+ Dalších 18 fotografií
Totalitní komunistickou éru před téměř 30 lety ukončil jeden pořádně vypláznutý jazyk. V roce 1990 přijela do Prahy na pozvání tehdejšího prezidenta Václava Havla legendární rocková kapela Rolling Stones. "Kameny se valí do Prahy, tanky ven," vítali je tehdy lidé. Dnes vystoupí v Česku už pošesté!

Psal se 18. srpen 1990, když skupina Rolling Stones poprvé vystoupila v Praze na Velkém strahovském stadionu. Pro Československo to neznamenalo jen fantastický hudební zážitek, ale především definitivní potvrzení konce komunistické éry. Nejenom ve stověžaté se s vystoupením rockerů v čele s Mickem Jaggerem začalo blýskat na lepší časy.

Legendární „Stouni“ přijeli do Prahy na pozvání samotného Václava Havla. První porevoluční prezident je dokonce přijal na Pražském hradě, kde je pohostil pivem. Připraveny byly samozřejmě i popelníky, jelikož Havel i rockeři holdovali cigaretám ve velkém.

Dnes večer vystupují Rolling Stones v Česku už pošesté a tak vřelého přivítání na Hradě jako před 28 lety se jim zcela určitě nedostane. Po nezapomenutelném roce 1990 vystoupili v Praze ještě v letech 1995, 1998 a 2003. Na rok 2006 byl v plánu koncert v Brně, kvůli zranění Keitha Richardse ale musel být posunut na červenec 2007.

Připomeňte si v galerii, jak první zastávka legendární kapely před lety vypadala!

Mohlo by vás zajímat

Další články