Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Kamarádovi v opilosti přeťal sekerou krční páteř. Cítím se nevinný, byly to jen tři slabší rány, hájí se vrah

Kamarádovi v opilosti přeťal sekerou krční páteř. Cítím se nevinný, byly to jen tři slabší rány, hájí se vrah
Zdroj: unsplash.com
Vražda
Šedesátník Robert Turek dnes u soudu popřel, že by v pražském Hloubětíně brutálně zavraždil svého známého. Připustil, že muže, kterého si pozval domů, třikrát udeřil sekerou, rány ale popsal jako slabé. Podle obžaloby však Turek opilému spícímu vrstevníkovi zasadil dvacítku ran do zad a tři fatální údery do krku a hlavy.

"Cítím se nevinný. Nespáchal jsem to z vlastní vůle. Chtěl bych, aby se to ještě přešetřilo," prohlásil u pražského Městského soudu Turek. "Neměl jsem absolutně žádný důvod tomu člověku ublížit. Občas jsme si dávali pivo, byli jsme kamarádi. Nic jsem proti němu neměl," dodal. Za předem rozmyšlenou a obzvlášť surovou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Přehnali to s alkoholem

Vražda se stala 7. března v bytě v Mochovské ulici. Dvaašedesátiletý Turek popsal, že si šel o den dříve nakoupit pivo a v parku potkal o tři roky mladšího známého. Na jeho žádost ho vzal k sobě domů a ještě přikoupili další alkohol.

"Pustili jsme si muziku. Popíjeli jsme, popíjeli a asi jsme to s tím alkoholem přehnali," vzpomínal obžalovaný. Pak si šli oba muži lehnout - podle Turka se dohodli, že jeho známý bude spát na zemi.

"Probudil jsem se v noci a on najednou byl v té posteli. Měl jsem v hlavě zmatek, že by tam asi neměl bejt. Vzal jsem tu sekeru a shodil jsem ho třema ranama, ale nějakejma slabšíma," uvedl. "Probudil jsem se, byl jsem zmatenej, pak jsem zavolal policii, aby přijeli, že je tam asi mrtvej člověk," doplnil.

Přeťal mu míchu

Podle státního zástupce Turek zřejmě vraždil z pocitu křivdy za předchozí zneužívání a okrádání ze strany bezdomovců a sociálně vyloučených, k nimž patřil i napadený muž. Mezi mačetami, bodáky a dalšími chladnými zbraněmi, které měl Turek uložené pod postelí, si údajně vybral tu největší - sekeru dlouhou 80 centimetrů. Svému známému s ní přeťal krční páteř i míchu.

Znalkyně z oboru psychiatrie u soudu řekla, že Turek nadužívá alkohol, ale není na něm závislý. Došla k závěru, že v době činu byl velmi těžce opilý. Žádnou duševní poruchu u něj nezjistila.

K trestnímu řízení se připojil otec mrtvého muže, který žádá za způsobenou nemajetkovou újmu půl milionu korun.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy