Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Kamarádku zabila 41 ranami sekerou. K vraždě se přiznala, porota ji přesto zprostila viny

Jessica Biel v roli vystřídala Elisabeth Moss, která se nakonec nemohla natáčení zúčastnit.
Zdroj: Se souhlasem Hulu
+ Další 4 fotografie
SKUTEČNÝ ZLOČIN

Candy Montgomery byla ženou v domácnosti a členkou křesťanské komunity v jednom malebném městečku v Texasu. Přesto jednoho dne šla a zabila svou kamarádku sekerou, a to přesně 41 ranami. Její příběh zaujal již více producentů, kteří se rozhodli ho zpracovat. Zatím nejnovější počin je minisérie Candy: Smrt v Texasu na Disney+.

Candy Montgomery (73) byla žena v domácnosti žijící spořádaným manželským životem v malém městě. Tento stav ji zřejmě začal nudit, a tak si ho chtěla okořenit románkem s manželem své nejlepší kamarádky Betty Gore (†30).

Nešťastný pátek 13.

Psal se pátek 13. června 1980 a Allan Gore byl zrovna na služební cestě. Poté, co se celý den nemohl dovolat své manželce, zkusil zavolat její kamarádce a své bývalé milence Candy Montgomery. Po ujištění, že je vše v pohodě, se rozhodl ještě zavolat svému sousedovi, aby šel Betty zkontrolovat. Pohled, který se mu naskytl, tento muž zcela jistě nikdy nezapomene. Když došel po krvavé stopě do prádelny, objevil znetvořené tělo své sousedky. Netrvalo moc dlouho a Candy Montgomery se k činu přiznala.

Betty Gore byla zabita 41 údery velkou sekerou, zatímco její roční dítě leželo v postýlce v jiném pokoji. Druhé, starší dítě bylo zrovna na návštěvě u svých kamarádů, Iana a Jennifer Montgomeryových, a Candy mu šla ke své kamarádce podle Daily Mail údajně pouze vyzvednout plavky.

Provalená nevěra

Když k ní přišla, měla ji prý Betty napadnout sekerou a tu jí údajně Candy vytrhla, aby se bránila. Podle některých zdrojů měla Betty předtím najít důkazy o tom, že spolu měli manžel a kamarádka zhruba roční milenecký poměr, což byl důvod útoku. Kolik je na tom pravdy, se již nedozvíme, protože jedinou přeživší po konfliktu zůstala Candy. Je nutné podotknout, že se s Allanem jen chvíli předtím rozešli a mohlo by tak jít i naopak o pomstu zhrzené milenky.

Zproštěna viny

I když sama Candy se k této brutální vraždě své kamarádky přiznala, dodnes je nepochopitelné, že porota ji shledala jako nevinnou. Největší podíl na tom mělo údajně mít její tvrzení, že šlo o sebeobranu. Pomohl také posudek od psychiatra, jenž mluvil o traumatech z dětství a nepříčetnosti, a především její bezchybná pověst spořádané křesťanky. Díky podpoře své církve byla už před soudem propuštěna na kauci a zajistila si pomoc právníka Dona Crowdera, kterého znala z kostela.

Ostatní obyvatelé města v činu i po propuštění ale viděli spíše hrůzostrašnou vraždu, a tak se Montgomeryovi s dětmi přestěhovali do Georgie, kde údajně stále žijí.

Candy: Smrt v Texasu

V současné době se osudy Candy Montgomery a Betty Gore zabývá seriál Candy: Smrt v Texasu, který můžeme sledovat na Disney+ či Hulu a HBO chystá vlastní dokumentární sérii Love and Death.

Vzhledem k tomu, že událost není zase tak dávná minulost a její aktéři kromě Betty Gore stále žijí, není divu, že členové rodiny Candy nejsou z tohoto mediálního obrazu úplně nadšeni. "Je to nesmírně frustrující a rozhodně stresující," vyjádřil se jeden z nich pro BuzzFeed. "Nesnáším, když si chci projít nabídku Hulu, a objeví se mi obrovský obrázek 'Candy'."

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy