„Toho Pomíka je mi hodně líto. Tohle si nezasloužil,“ začíná své vyprávění podnikatel a filmový producent Pavel Pásek, kterého s dabérem pojí dlouhá léta přátelství.

On sám nepopírá, že by měl Jiří problém s alkoholem, což má být hlavní příčina rozpadu manželství. Na rozdíl od Andrey ale za tím vidí spíš vyrovnávání se s následky rakoviny – Pomeje přišel o hlas, nyní se učí žít s hlasivkou umělou.

„Je to jeden cvok větší jak druhej,“ myslí si, že ani jeden z páru není bez viny. Pak ale proti Andree nasazuje větší kalibr.

„Jirka z ní udělal celebritu. Holku, co nic neumí a pak se o ní píše. A teď dostane takové bodlo?“ zlobí se Pavel.

Ten evidentně na přítele nedá dopustit, i kdyby byl v nonstopu osmkrát denně.

Andrea Pomeje již dříve uvedla, že Pásek s nimi nežil, a tak neví, jak velkého rázu manželovy potíže s pitím alkoholu byly. „Trvalo to roky a zhoršovalo se to. Místo toho, aby Jirka bral nemoc jako varování, je na tom teď ještě hůř. Hazarduje se svým životem bez ohledu na rodinu, na to, že má malou dceru. Už to bylo psycho, nešlo to dál,“ řekla eXtra.cz.

Také několikrát zdůrazňovala, že opravdu neopouští člověka, který se léčí z rakoviny. „Je úplně zdravý. Ale jestli v tomhle svém životním stavu bude pokračovat, zase rychle onemocní. Potřebuje léčit závislost a pomohl by mu i psycholog ,“ uváděla.

A co říká nyní na poslední Páskova slova? „Podle mého názoru by si mělo okolí uvědomit, že tady jde hlavně o Jirkovo zdraví. Aby se probral a začal se sebou něco dělat,“ myslí si žena, od které se Jiří na její žádost v neděli odstěhoval. Do bytu, který platí právě Pavel Pásek.

A to prý také není úplně dobře. Dle Andrey to udržuje jejího muže v přesvědčení, že nic měnit netřeba.

„To, že se zase najde někdo, kdo Jirkovi tu cestu opět ulehčí, je jasný, ale teď je otázka, jestli to nebude mít spíše opačný efekt,“ dodala závěrem s obavami Andrea Pomeje.