Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Kamala Harris jako viceprezidentka USA: S Bidenem má v plánu sjednotit Ameriku

Joe Biden a Kamala Harris
Zdroj: archiv Kamala Harris
+ Další 2 fotografie
viceprezidentka USA
Po dlouhém čekaní se konečně rozhodlo, kdo bude na další čtyři roky prezidentem Spojených států amerických. Díky sečtení hlasů v klíčové Pensylvánii vyhrál Joe Biden (77). Jako svou viceprezidentku si vybral Kamalu Harris (56), která ho v případě, že to bude nutné, nahradí.

Téměř celý svět několik dní napjatě čekal, kdo se stane vítězem v amerických prezidentských volbách. Po sečtení hlasů v klíčové Pensylvánii je konečně jasno. Joe Biden díky rodnému státu Pensylvánie usedne do prezidentského křesla v Bílém domě a nahradí tak stávajícího prezidenta Donalda Trumpa

Viceprezidenta Kamala Harris

Demokrat Joe Biden, který se stane 46. prezidentem Spojených států amerických, si jako viceprezidentku vybral senátorku Kamalu Harris Vůbec poprvé v historii USA bude na postu viceprezidenta žena, která není běloška.

Právnička Kamala Harris pochází z Kalifornie, nicméně kořeny má indické a jamajské. Šestapadesátiletá politička ráda hovoří o svém rozmanitém kulturním původu, přičemž za svou výhodu považuje, že dokáže zastupovat ty Američany, jež byli doposud přehlíženi. Společně s Bidenem má v plánu sjednotit Ameriku.

V případě nutnosti může Kamala Harris nahradit Bidena v jeho funkci prezidenta.

Související články

Další články