Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Kam v létě na dovolenou? Vypadá to, že šéfové NATO mají jasno: Místo pláže všichni do první linie a rozjedeme 3. světovou válku!

Kam v létě na dovolenou? Vypadá to, že šéfové NATO mají jasno: Místo pláže všichni do první linie a rozjedeme 3. světovou válku!
Zdroj: Facebook.com
+ Další fotografie
Že to ve světě maličko doutná, si všiml snad každý, kdo nežije v totální izolaci. Mezi Spojenými státy a Ruskem to jiskří nejen kvůli Ukrajině, sílu Číny nelze podceňovat, do toho NATO, uprchlíci z Afriky, rozvrtaná Sýrie... Je toho prostě víc. Nakonec ale lidi nejvíce stejně vyděsil twitterový účet vojenského experta Johna Schindlera, který oznámil, že v létě to vypukne.

Koukáme na zprávy, vidíme, že míst, kde to hoří, je na planetě spousta, ale nakonec nás stejně nejvíce vyděsí, co spatříme na Twitteru

Obrovskou pozornost a zděšení vyvolal tweet vojenského experta Johna Schindlera. Ten tvrdí, že mu tajný zdroj z NATO řekl, že v létě vypukne válka

"V létě pravděpodobně budeme ve válce. Když budeme mít štěstí, nebude atomová." Tato slova stačila k tomu, aby novináři začali okamžitě spekulovat o nejhorším možném scénáři. Analýza tohoto tweetu vyšla například na australském webu news.com.au.

Podobné obavy ale mají také Číňané. Tamější noviny Global Times před pár dny přinesly analýzu, která také počítá s tím, že nejpozději na podzim 2015 začne válka mezi Spojenými státy a Čínou

Čína totiž vládu USA dráždí stavbou strategických ostrovů ve sporných vodách Jihočínského moře. Další experti zase spekulují, jak vztahy obou zemí ovlivňují dluhopisy.

John Schindler, který přednáší na americké U. S. Navall War College, je přesvědčen, že Američané dál budou Čínu kritizovat a napětí bude stoupat. Číňané totiž už vzkázali, že stavbu problematických ostrovů určitě nezastaví.

Napjatá situace je ale také v Pobaltí Rozvědky pobaltských států jsou přesvědčeny, že Putin má o Litvu, Lotyšsko a Estonsko velký zájem. V regionu cvičí jednotky NATO a obě strany konfliktu se obviňují z provokací.

Pod drobnohledem je také Skandinávie. Švédsko, Norsko a Finsko jasně dávají najevo, že patří k západoevropskému proudu, a aktivně se podílí na vojenských cvičeních pod hlavičkou NATO. Nesmíme ale zapomínat, že Finsko sousedí s nevyzpytatelným Ruskem. I tahle oblast připomíná doutnající sud se střelným prachem.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy