Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Kam poputují věnce z Kinských zahrad? Rodina Karla Gotta zvažuje pustit je po Vltavě

Zdroj: Extra.cz
+ Další 4 fotografie
Jako Havel
Smutná zpráva o smrti Mistra Karla Gotta zasáhla celou Českou republiku. Truchlilo se všude a na počest zlatého slavíka lidé zapálili tisíce svíček. Do paláce Žofín nosili truchlící květiny, které byly později přesunuty do zahrady Kinských v Praze 5. Kam poputují květiny dál?

Se zesnulým Karlem Gottem (†80) se loučila celá republika. Smutná zpráva o jeho odchodu zasáhla nejenom rodinu a přátele, ale i širokou veřejnost. Nad velkou ztrátou truchlí celá republika.

V pátek měli fanoušci možnost se se zpěvákem naposledy rozloučit v paláci Žofín v Praze. Dorazilo tam kolem 49 tisíc lidí a všichni mu nosili květiny a věnce. V sobotu pak proběhla za Karla Gotta zádušní mše v chrámu sv. Víta, kam směli jen pozvaní hosté. Dorazili kolegové, přátelé a rodina. I oni donesli dary, věnce a květiny.

Bylo zřízeno ještě jedno pietní místo, a to v Praze 5 v zahradě Kinských Lidé se tam chodili loučit od pátečního poledne a později tam byly přesunuty všechny květiny a věnce z paláce Žofín i z katedrály sv. Víta. Co se s květinovými dary bude dít dál? "Květiny, věnce a veškeré předměty budou uschovány, než se rodina Gottových vyjádří, jak s nimi dál naložit," sdělil Blesku náměstek primátora Petr Hlubuček. Podle dostupných informací rodina projevila zájem o vypuštění květin do Vltavy, jako tomu bylo po pohřbu Václava Havla (†75). To by se ale musely všechny květiny zbavit celofánů, stuh a dalších částí.

Související články

Další články