Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kam na dovolenou v době koronavirové? Seznam zemí, do kterých se letos budete moci podívat

Tato aktivní dovolená je určená pro všechny single milovníky surfování.
Zdroj:
cestování
Pandemie koronaviru zasáhla do života snad každému z nás. V současné době je situace v Česku příznivá a rozvolňování je v plném proudu. Protože Češi mají to nejhorší za sebou, začínají řešit, kam by se letos mohli podívat na dovolenou. Které země připadají v úvahu?

Chorvatsko a Slovinsko

Chorvatsko rozhodlo, že otevře hranice pro turisty, ale musejí prokázat tzv. hospodářský záměr. Turisté podle deníku Jutarnji list obdrží při vstupu do země písemné pokyny, jak se v Chorvatsku chovat. Budou se muset zdržovat co nejvíce v objektu, který si rezervovali, ale budou moci chodit na pláž a do moře, kvůli čemuž si daný pobyt zaplatili.

Řada Čechů je zvyklá jezdit každoročně o prázdninách právě do Chorvatska a ani letos nepřijdou zkrátka. Do Chorvatska je také již možný tranzit přes Slovinsko. „Mohou Chorvati, mohou i cizinci, mohou především občané Evropské unie. Samozřejmě pokud mají rezervaci v hotelu a budou dodržovat všechna opatření,“ řekl ministr vnitra a šéf štábu civilní ochrany Davor Božinović.

Rakousko a Slovensko

Do těchto zemí bude pravděpodobně možné vycestovat pouze s negativním testem na koronavirus. Zatím je však vše v jednání. "Tam je plán, že bychom teoreticky mohli 8. června otevřít hranice," řekl premiér Andrej Babiš (65).

Rakousko otevře všechny hraniční přechody s Českem v noci na neděli 17. května. Kontroly kvůli epidemii koronaviru budou už jen namátkové.

Polsko, Řecko, Bulharsko, Itálie

"Ty země by se měly dohodnout na podobných podmínkách, jinak nedává logiku, abych já jel někam na dovolenou a projížděl jsem několika zeměmi a na hranicích jsem musel předkládat tady test dva dny starý, tady tři dny starý, tady čtyři dny starý," říká epidemiolog Roman Prymula

V Řecku se od dnešního dne otevírají pláže s organizovaným provozem. Slunečníky budou muset být od sebe vzdáleny minimálně čtyři metry a budou maximálně pro dva lidi. Výjimku ovšem dostanou rodiny s dětmi.

"To, jaké podmínky si nastaví ostatní země pro cestu k nim, je především na nich, ale budeme se snažit, aby ten přístup byl koordinovaný, abychom ty podmínky měly sladěné," dodal Andrej Babiš.

Itálie od 3. června zruší všechna omezení pohybu a otevře své hranice. Češi tak budou moci bez problémů vycestovat i do země, která byla z evropských států nejvíce zasažena pandemií koronaviru. V Itálii nebude pro Čechy povinná karanténa, ale po jejich návratu budou muset doložit negativní test.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy