Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Kalousek vzkazuje Zemanovi: Jestli prezident myslí boj s covidem vážně, zruší 28. říjen

Kalousek vzkazuje Zemanovi: Jestli prezident myslí boj s covidem vážně, zruší 28. říjen
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
reakce
Prezident Miloš Zeman v pátek večer promluvil k národu na téma koronaviru. Zdůraznil zvyšující se počty nakažených, vážně nemocných i těch, kteří nemoci covid-19 podlehli. Miroslav Kalousek na jeho projev zareagoval ráznými slovy - o podpoře si prý prezident může říkat co chce, dokud nezrušil oslavy 28. října, nebude brán vážně.

Projev Miloše Zemana měl tři zásadní body. Apel na občany, aby skutečně nosili roušky, apel na policii, aby odmítače roušek pokutovala a třetím bodem byl apel na veřejnost, aby naslouchala skutečným odborníkům, nikoliv konspirátorům a laikům. K jeho slovům se vyjádřil Miroslav Kalousek.

Podle Kalouska je nesmysl, aby prezident kázal vodu a pil víno. „Je správné, že prezident republiky plně podporuje opatření vlády, kterou jmenoval. Škoda, že jsem neslyšel: “..., a proto z těchto opatření nebudu žádat výjimku pro sebe na 28.října.” Jestli tu výjimku dostane, může si o podpoře říkat, co chce. Ukázaná platí,“ napsal na své sociální sítě.

Předávání vyznamenání

Od oslav 28. října se snažily Miloše Zemana odradit i mnozí politici, o konání předávání vyznamenání rozhodne v příštím týdnu hygiena. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové se stále jedná o podmínkách, za kterých by se akce mohla konat.

Související články

Další články