Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Kalousek narozeniny hned tak neoslaví. Inspiroval jsem se královnou Alžbětou, říká poslanec

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Miroslav Kalousek
Jeden z nejoblíbenějších politiků Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes oslaví kulatých 60 let. Jak se ale svěřil pro eXtra.cz, na žádnou velkou oslavu nedojde. Alespoň ne letos. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že důvodem pro to může být koronavirus a omezené možnosti restaurací, důvod je úplně jiný.

Miroslav Kalousek přišel na svět 17. prosince 1960. Porod se ale neobešel bez komplikací, a tak ho maminka přivezla domů až na Štědrý den. "Protože mě vlastně nadělila pod stromeček, tak mi od té doby všichni říkají, že jsem pěkný prezent," vysvětluje s úsměvem Kalousek.

Z politiky neodchází

Ačkoliv se známý politik nikdy nevyhýbal oslavám, v případě svých narozenin ale dělá výjimku. Jelikož Kalouskův den vychází na termín, který je pouhý týden před Vánocemi, nechce rodině přidělávat starosti k tradičnímu vánočnímu shonu. "Nechci prudit s oslavou. Vzal jsem si tedy příklad z Jejího Veličenstva královny Alžběty, která se narodila v dubnu, ale kvůli počasí slaví v červnu," vysvětluje Kalousek.

Ten tak po vzoru britské panovnice obvykle slaví narozeniny až na jaře, konkrétně v březnu či dubnu. "Shodou okolností to bude akorát včas, až otevřou hospody," říká Kalousek, že letos takový odsun přichází vhod hned dvakrát.

V té době už bude Kalousek trávit poslední měsíce v Poslanecké sněmovně, kde se rozhodl letos skončit. Z politiky ale ani zdaleka neodchází. "Zůstávám ve straně, myslím si, že má neformální autorita tam je poměrně veliká, a jsem připraven dělat pro svou stranu maximum a tu autoritu uplatňovat," říká odhodlaně politik.

Nebudou mu chybět dohady

Už teď je mu přitom jasné, že mu bude práce ve sněmovně chybět. "Po něčem se mi bude nejspíš stýskat, ale to asi zjistím, až ve sněmovně nebudu. Rozhodně mi ale nebudou chybět plytké diskuze s lidmi, kteří absolutně netuší, o čem mluví," přiznává Kalousek a dodává, že takových lidí v politice přibývá a je rád, že už se s nimi nebude muset dohadovat. Zároveň ale pevně doufá, že přijdou ještě kompetentnější politici, než je on, kteří ho více než dobře nahradí.

Miroslav Kalousek se proslavil jako politik, který si mnohdy nebral servítky a řada jeho hlášek se stala hity internetu. Podívejte se do galerie na ty nejlepší z nich.

Související články

Další články