Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Kalousek mimo hru! Jak by nyní dopadly volby? Podívejte se!

Kalousek by se do Sněmovny ani nedostal.
Zdroj: profimedia.cz/eXtra.cz
Podle volebního modelu společnosti STEM by v tuto chvíli volby s přehledem vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše, které by získalo 29,9 procenta hlasů. Na druhém místě by se umístilo ČSSD se 14,6 procenty. KSČM by získalo 12,6 procent hlasů, ODS 9,8 procenta hlasů a lidovci 7,8 procenta hlasů. Kalousek by byl mimo hru a do sněmovny by se ani nedostal.

Podle volebního modelu společnosti STEM by volby v lednu vyhrálo hnutí ANO s 29,9 procenty hlasů. Na druhém místě by se umístilo ČSSD s 14,6 procenty. Podle průzkumu by se do sněmovny nedostal Kalousek, jeho TOP 09 by získala 4,6 procenta hlasů.

Okamurova SPD by získala 4,9 procenta, Piráti 4,1 procenta a STAN 2,9 procenta. Strana zelených by měla 2,1 procenta, Úsvit a Svobodní 1,4 procenta.

V lednu by ANO obsadilo 87 křesel, ČSSD 39 křesel a komunisté 33 křesel. ODS by mělo 25 poslanců a lidovci 16.

„Vládní koalice by získala i přes současné změny celkem 142 mandátů, tedy velmi vysoký počet. ANO a ČSSD by daly dohromady pohodlnou ústavní většinu,“ uvedla agentura STEM, která odhaduje volební účast na 57 procent.

Související články

Další články