Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kalendář s představiteli nacismu je příliš: Podal jsem trestní oznámení, zuří Klíma

Kalendář s představiteli nacismu je příliš: Podal jsem trestní oznámení, zuří Klíma
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
přes čáru
Lidé kupují kalendáře s koťátky, recepty, obnaženými ženami nebo loděmi. Nakladatelství Naše vojsko však přišlo s takovým kalendářem, který se lidem moc nelíbí. Na svém webu prodává kalendář s osobnostmi třetí říše, kde je mimo jiné i Adolf Hitler. Předseda nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma se rozhodl kvůli tomu podat trestní oznámení a chce, aby byl změněn i zákon.

Kalendář na rok 2021 s představiteli nacismu, kde jsou tváře nejen Adolfa Hitlera, Heinricha Himmlera nebo Reinharda Heydricha si může zákazník pořídit u Naše vojsko za 499 korun. A není to jediný takový předmět. Nabízejí i hrnečky s jejich tvářemi nebo také s Kim Čong-unem nebo Mao Ce-tungem.

Dopis pro předsedy ve Sněmovně

To se nelíbí předsedovi nadačního fondu obětem holocaustu a kandidátovi Federace židovských obcí v ČR do Rady České televize Michalu Klímovi a podal kvůli tomu trestní oznámení. Zároveň zaslal dopis všem předsedům poslaneckých klubů zastoupených ve Sněmovně, aby zákon upravili. Zmínil paragrafy, které zakazují propagaci zášť proti rase či náboženství nebo hnutí potlačující práva a svobodu člověka.

Změna paragrafů

Rozhodl se obrátit na Poslaneckou sněmovnu, aby pozměnili paragrafy tak, že jasně označí prodej jako formu propagace, protože se podobné firmy tímto argumentem ohánějí - není to za účelem propagace, ale zisku. "Sportovní kluby nebo muzea prodávají své propagační předměty - také hrnky, trička nebo kalendáře, a není pochyb, že kromě výdělku jde i o propagaci," píše v otevřeném dopise kandidát do Rady ČT.

A není to poprvé, co se někdo snažil policii upozornit na to, jaké zboží je eshopem nabízeno, a že je to daleko za čárou. Nikdo tomu prý dodnes nevěnoval dostatečnou pozornost... Lidé na tuto skutečnost reagují zvracejícími smajlíky a pohoršenými komentáři. "Tak tohle sdílím, to je i dál než hyenismus," píše jedna z komentujících slečen.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy