Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

KALAMITA NEKONČÍ: Česko zasype další sníh, ze silnic bude klouzačka

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Počasí
Sněhová kalamita bude sužovat Česko i v dalších dnech. Nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) varuje před závějemi, sněhovými jazyky a náledím. Pozor by si tak měli dát nejenom řidiči, ale i chodci.

Silničáři stojí před nelehkým úkolem, v Česku vydatně sněží a v následujících dnech jen tak nepřestane. ČHMÚ vydal nové výstrahy, které bychom rozhodně neměli brát na lehkou váhu.

Pro polohy od 700 m n. m. platí od středeční 14. hodiny do čtvrteční půlnoci výstraha vysokého stupně nebezpečí před závějemi. V Ústeckém kraji platí pro okresy Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem, v Libereckém kraji zase pro Jablonec nad Nisou a Semily.

Tvořit se budou i sněhové jazyky, a to v polohách nad 500 m n. m. V celém Jihočeském kraji a na Vysočině platí výstraha ve středu 14 do 17 hodin. Až do čtvrteční půlnoci pak platí v Karlovarském kraji, v okresech Česká Lípa, okrese Liberec v Libereckém kraji a v okrese Děčín v Ústeckém kraji.

Pozor si na ně mají dát i řidiči v těchto částech jednotlivých krajů:

  • Středočeský kraj: Benešov, Příbram
  • Plzeňský kraj: Domažlice, Klatovy, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Rokycany, Tachov
  • Královéhradecký kraj: Jaroměř, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov
  • Pardubický kraj: Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí
  • Ústecký kraj: Děčín, Litoměřice, Louny, Teplice

Varování ČHMÚ se vztahuje i k náledí. Pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a pro okresy Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou na Vysočině platí výstraha do 9 hodin ve čtvrtek.

To v Praze, Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém kraji a na Vysočině výstraha skončí až s úderem páteční 9. hodiny.

Související články

Další články