Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kajínkovo dopadení v pražském bytě: Šéf URNA popsal, jak to bylo doopravdy!

Drama, jaké v Čechách nemělo obdoby.
Zdroj: URNA
+ Dalších 10 fotografií
Útěk Jiřího Kajínka z vězení byla tehdy zajímavější událost než všechny reality show dohromady. Jeho osud začaly sledovat tisíce lidí a v Česku to byla zpráva číslo jedna. Někdo mu fandil, jiní se odsouzeného vraha na svobodě báli. Nakonec byl Kajínek dopaden na pražském sídlišti Velká Ohrada, kde se skrýval u manželky svého spoluvězně.

Kajínek byl na svobodě déle než pět týdnů a byl to první vězeň, kterému se podařilo utéct z Mírova. Jeho útěk vypadal jako z akčního filmu – svázal si prostěradla a spustil se ze zdi. Večer 8. prosince 2000 si na něj ale došlápla elitní jednotka URNA a nejslavnější vězeň byl zatčen. Jak to probíhalo, popsal v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes šéf Útvaru rychlého nasazení Libor Lochman.

Podle jeho slov měli ozbrojeného Kajínka zatknout nejlépe živého, aby se předešlo různým spekulacím: „Když už jsme věděli, kde je a připravovali jsme se na zásah, tak nám tehdejší vedení kladlo na srdce: ‚Pokud možno ho nezastřelte, protože lidé by si mysleli, že jsme to udělali schválně‘.“ Vycvičení specialisté rozkaz splnili.

„Většinou, když děláme zákroky, tak ti lidé jsou v šoku, takže se pomočí, někdy pokálejí. I hodně tvrdí chlapi ztuhnou. Ale Kajínek bojoval do poslední chvíle a když viděl, že je konec, tak řekl: ‚Chlapi, dobrý, vzdávám se‘,“ popsal s tím, že Kajínek v době, kdy se jednotka připravovala na sídlišti k zásahu, zřejmě spal. I když byl překvapený, vzdoroval dlouho.

Od tohoto roku je Kajínek díky milosti prezidenta Zemana na svobodě a ze dne na den se z něj stala celebrita. Má přítelkyni, užívá si našetřených peněz a točí se o něm dokument. Jeho osud lidi stále fascinuje.

Související články

Další články