Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Advokátka Klára Long Slámová se dala do boje proti rouškám: Hadr na pusu si nedám

Advokátka Klára Long Slámová se dala do boje proti rouškám: Hadr na pusu si nedám
Zdroj: Facebook.com
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Plošné nošení roušek ve veřejné dopravě a ve školách, které má platit od 1. září, kritizuje značná část veřejnosti. Do boje proti rouškám se postavila také advokátka Klára Long Slámová, která v minulosti zastupovala například Jiřího Kajínka. Podle Long Slámové lpění na rouškách ohrožuje svobodu jednotlivce.

"Co se mi honí hlavou? Že si nenechám vzít svobodu nějakým hadrem a zbytečnými omezeními. Hadrem to začíná, pokračuje to přes omezení shromažďovacího práva, vzdělávání a bude to končit čím? Mohli by se už představitelé států vzpamatovat a brát covidchřipku jako běžnou součást dnešní doby? Opravdu si necháme líbit neodůvodněné restrikce, které nám akorát znepříjemňují život a ekonomicky ruinují ty, kteří se podílí na vytváření zisků, ze kterých stát (tedy i my všichni) profituje?" položila otázku naštvaná Klára Long Slámová

Znovuzavedení roušek je nelogické i pro většinu odborníků a nad opatřením, které v pondělí vyhlásil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, zvedají nechápavě obočí. Jedním z nich je například politik a lékař Jan Žaloudík. Ten byl vládním nařízením překvapen. „Medicínsky to nemá žádnou logiku, aby lidé byli chvíli v roušce a chvíli zase ne,“ říká Žaloudík pro eXtra.cz, který nevidí žádné důvody pro to, aby byly roušky opět zavedeny. Nedivil by se tak, kdyby se Česko brzy přejmenovalo na Českou rouškovou republiku.

Některá nařízení ministerstva zdravotnictví nechápe ani premiér Andrej Babiš (65). Zavolal si proto ministra zdravotnictví Vojtěcha, aby pochopil, proč je situace kolem roušek tak chaotická. Premiér Babiš (65) uvedl, že nerozumí situaci ve školách. Na chodbách by žáci roušky mít měli, v učebnách je mají odložit.

"Jsem trošku v šoku, co z ministerstva vypadlo. Vůbec se mi to nelíbí. Používám selský rozum a plno věcí mi hlava nebere," uvedl premiér Babiš pro stanici Radiožurnál. Vojtěch tak ve čtvrtek čeká vysvětlování detailů. Jeho šéf bude také chtít vědět, proč veřejnost nová nařízení přijala s rozpaky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy