Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kajínek jde konečně na svobodu! Co bude dál?

+ Další 3 fotografie
Prezident Zeman konečně podepsal milost pro Jiřího Kajínka. Ten může opustit brány rýnovické věznice do dvou hodin. Kam povedou jeho první kroky a co bude dál?

„Právě teď, právě v tento okamžik je z Pražského hradu odesílána na ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení milost pro Jiřího Kajínka, kterou udělil prezident republiky,“ uvedl mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček na tiskové konferenci.

„Pan prezident prominul nevykonaný zbytek trestu odnětí svobody. A stanovil podmínku v délce sedmi let, během které se omilostněný nesmí dopustit žádného trestného činu,“ doplnil. Dohled nad propuštěným bude vykonávat Krajský soud v Plzni.

Standardní postup při propuštění omilostněného vězně trvá zhruba dvě hodiny. Musí absolvovat pohovor se sociálním pracovníkem, který zjistí, zdali má vězeň kde bydlet a zajištěné peníze na cestu domů. Poté jej čeká ještě lékařská prohlídka, po které si může vyzvednout osobní věci a je volný.

Před věznicí se mezitím mobilizují novináři, kteří už od středy čekají, až bude Jiří Kajínek propuštěn. Ten odmítl nabídku ředitele věznice na tajný odvoz a podle všeho je tedy na novináře připraven.

Související články

Další články