Káva je první pomoc asi pro většinu z nás. Nejen že jde o vskutku lahodný nápoj, navíc za ultrakrátkou dobu dobijeme baterky, a tak se únava nestává žádnou překážkou. Ovšem o množství přijatého kofeinu se radši nebudeme bavit. Pokud jste se rozhodli žít zdravě, vyměňte kávu za tyhle 3 super potraviny.

1. Voda s citronem

Častým důvodem únavy a podrážděnosti je dehydratace. Pokud tedy padáte na pusu a už nevíte, čím si navodit pocit klidu a energii, zkuste vodu s citronem. Uvidíte, že se budete cítit v tu ránu svěží a plní sil.

2. Smoothie

Ovoce je dokonalým zdrojem energie, a tak neváhejte a k snídani si pravidelně naservírujte tuto energetickou bombu! Uvidíte, že se smoothie budete vypadat ještě stylověji než s kávou v ruce a navíc odměníte své tělo přívalem vitaminů. Pokud chcete nastartovat svou energii na maximum, rozhodně do nápoje přidejte banány, granátové jablko nebo avokádo.

3. Kvasnice

Jde o výborný zdroj kyseliny panthotenové, tedy vitaminu B5, který je důležitou součástí chemických pochodů v těle. Právě nedostatek tohoto vitaminu má za následek velkou únavu a potřebu spánku. Neváhejte tedy a k večeři vykouzlete drožďovou polévku nebo pomazánku.