Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Kadeřníci jsou zoufalí: Podvádím, abych neumřela hlady, říká jedna z nich

Kadeřníci jsou zoufalí: Podvádím, abych neumřela hlady, říká jedna z nich
Zdroj: Pixabay
Covid
Známé tváře se po Novém roce pochlubily novým účesem. Instagram hvězd je plný slušivých fotografií. Je to jen důkaz toho, že začala fungovat ilegální činnost nejrůznějších profesí, které už nevědí, jak dál, a skutečně bojují o přežití. Živnostníci se shodují: Situace je vážná, už nebylo kde brát.

Vzhledem k současné situaci s pandemií a stále trvajícímu nouzovému stavu je mnoho profesí zcela bez příjmu. Absolutně bez práce jsou hoteliéři, provozovatelé restaurací, umělci, průvodci, maséři atd. Jak se ale v poslední době ukazuje, po Novém roce se mnoho živnostníků vydalo na ilegální půdu. Mnoho těchto lidí nemá jinou možnost a jsou na pokraji osobního bankrotu. Na státní kompenzace z různých důvodů nedosáhne každý, peníze, které stát nabízí, nemohou pomoci zaplatit hypotéky, nájmy, úvěry, a tak jim nic jiného nezbývá.

Situace a nesmyslná opatření vlády v lidech vzbuzují nedůvěru a také chuť rebelovat. Ilegální činnost jede ve velkém a vlastně se není čemu divit. Jak ukazují některé slavné osobnosti, velmi dobře se daří odvážným kadeřníkům. Stalo se docela běžnou praxí, že se zákazník objedná domů ke své kadeřnici, nemusí nikde čekat a ještě „má novou hlavu“ o pár stovek levnější. Pravidla vlády se tak vesele porušují a nikomu už to nevadí. Kadeřníci si vydělají i několik tisíc denně. Jednou za čas potřebuje ostříhat každý, a tak není divu, že je o tyto služby obrovský zájem.

Kadeřníci jsou na tom špatně, vzali spravedlnost do svých rukou

Nabízí se otázka, zda by nebylo z epidemiologického a ekonomického hlediska rozumnější salony krásy otevřít. Salony jsou přeci jen lépe vybavené a jsou zde vhodnější podmínky pro dodržování hygienických zásad. Fakt, že státu utíkají velké peníze v podobě zdanění těchto příjmů, také není zanedbatelný.

Smutná a nejmenovaná kadeřnice se k situaci vyjádřila takto: „Už jsem byla skutečně zoufalá, mám dítě, hypotéku na byt, potřebujeme jíst a už jsem opravdu nevěděla kudy kam. Začala jsem tedy stříhat stálé klientky doma, většinou si domů beru lidi, kterým důvěřuji. Před každým stříháním dezinfikuji nůžky a pomůcky, měním holkám plášť a židli omývám dezinfekcí. Roušku nemám, protože bych se udusila.“

Před nějakým časem se novým účesem pochlubily hvězdy, jako je modelka Agáta Hanychová (35), moderátorka Zorka Hejdová, zpěvačky Monika Absolonová (44), herečka Natálie Grossová, hudebník Ben Cristovao (33) a nejkrásnější je pochopitelně ministryně financí Alena Schillerová, která tak jde dobrým příkladem.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy