Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Kabáti dál vládnou Českému slavíku. Rockoví dinosauři porazili mladé kapely, vysmál se Vojtek konkurentům

Kabáti dostali Slavíka.
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 41 fotografií
Český slavík

Kapela Kabát je bezesporu jednou z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších českých hudebních skupin. To se ostatně potvrdilo i letos, kdy se uskupení muzikantů v čele s frontmanem Pepou Vojtkem opět objevilo mezi nominovanými na cenu Českého slavíka. Ani tentokrát neodešli legendární Kabáti s prázdnou a redakce eXtra.cz byla u toho. 

Nejlepší kapela

Známé tváře českého showbyznysu dnes opět měly možnost hodit se do gala a vyrazit se podívat na slavnostní galavečer vyhlašování hudebních cen Český slavík 2023, kde nechyběl ani tým eXtra.cz. Ani letos nebyli fanoušci slavné české hudební skupiny Kabát zklamáni, oblíbená kapela byla totiž opět mezi nominovanými.

V loňském roce se kapele Mirai nepodařilo obhájit první místo v kategorii Skupina a po dlouhých pěti letech zlatého slavíka za přínos české hudební scéně získala kapela Kabát se zpěvákem Pepou Vojtkem. Svým loňským vítězstvím po dlouhých letech znovu vystoupali na pomyslný vrchol, a totéž se jim podařilo i v letošním roce: vytouženou zlatou sošku opět převzali Kabáti.

"Já jsem chtěl samozřejmě poděkovat za přízeň. Těší mě, že my, takoví rockoví dinosauři, jsme porazili ty mladé kapely. Děkujeme za hlasy, díky moc. Vydrželi jsme spolu téměř 35 let ve stejné sestavě. A jaký je recept? První věc je nevidět se každý den. Nehrajeme spolu každý den a pak se na sebe samozřejmě těšíme," pronesl na pódiu šťastný frontman Pepa Vojtek.

Ačkoli Kabáti vydali poslední album s názvem El Presidento v loňském roce a letos žádné nové CD nepokřtili, vůbec to neznamená, že by tato parta ikon české rockové scény zahálela. Mají za sebou celou řadu koncertů a navíc chystají i velké turné k pětatřiceti letům od založení.


Vraceli cenu

Ne všechno předávání cen šlo vždy hladce a mnoho fanoušků a diváků ankety Český slavík si jistě pamatuje rok 2017, kdy chtěli Kabáti vrátit svou první cenu, a to z důvodu vyřazení kapely Ortel, která tehdy bodovala hned ve dvou kategoriích: skupina roku a zpěvák roku.

Podle organizátorů soutěže totiž fanoušci kontroverzní kapely Tomáše Ortela porušili pravidla hlasování. Organizátoři tehdy s poukazem na pravidla fair play označili za vítěze Kabát a Ortel skončil na druhém místě. Kabáti se tehdy rozhodli svého prvenství vzdát.

"Kabát si v této situaci nemůže Slavíka nechat. Ocenění musíme vrátit agentuře Musica Bohemica, která musí nám i veřejnosti vysvětlit, kolik Ortel dostal hlasů a kolik jich neuznali, protože mají prokázáno, že nebyly regulérní,“ řekl iDnes.cz manažer kapely Kabát Radek Havlíček s tím, že nechtějí Slavíka teatrálně vracet, ale jde jim o princip.

Kdo další kromě skupiny Kabát dorazil na udílení cen Česky slavík se můžete podívat v galerii.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy