Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

K Zemi se řítí asteroid jako kamion: NASA si ho nevšimla! Máme se bát?

Zdroj: facebook.com
Dnes večer by se měl k naší planetě Zemi přiblížit asteroid, který vědci objevili teprve před šesti dny. NASA hovoří o tom, že by se mělo jednat o asteroid velikosti kamionu. Podle vědců jsou asteroidy nebezpečné, pokud se dostanou do vzdálenosti 7 403 000 km od Země. Asteroid, který byl objeven poměrně hodně pozdě, poletí rychlostí zhruba 37 800 km/h. Měli bychom se obávat nejhoršího?

Asteroid, který se dnes večer přiblíží Zemi byl vědci objeven před šesti dny. Útvar je svou velikostí přirovnáván ke kamionu a měl by cestovat zhruba ve vzdálenosti 2 000 000 km od Země, což ve vesmírných pojmech znamená poměrně blízko.

NASA považuje asteroidy za nebezpečné, pokud se dostanou do vzdálenosti 7 403 000 km od naší planety. Asteroid by měl překonat rychlost 37 000 km/h, což je pětkrát rychlejší než nejrychlejší letadlo na světe.

Vesmírná hornina by měla mít průměr kolem šest až jedenadvaceti metrů a byla poprvé zaznamenána 28. prosince loňského roku. Kdyby hrozilo nějaké nebezpečí střetu se Zemí, tak by v současnosti NASA asteroid odklonit nemohla, ale mohla by zmírnit jeho dopad a přijmout opatření, která by se snažila minimalizovat škody jak na majetku, tak na životech.

Mezi to by samozřejmě patřila evakuace oblasti, kam by měl případný asteroid dopadnout. Zjištění dráhy, velikosti, tvaru, hmotnosti, složení a rotační dynamiky by pomohlo odborníkům určit závažnost možného dopadu.

Klíčem k omezení škod je samozřejmě včasné objevení potencionální hrozby.

Související články

Další články