Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

K Zemi se blíží podivný asteroid: Vědci žertují, že vypadá, jako by měl roušku

K Zemi se blíží podivný asteroid: Vědci žertují, že vypadá, jako by měl roušku
Zdroj: YouTube
koronavirus
Asteroid 1998 OR2, který se blíží k Zemi, podle NASA nepředstavuje pro planetu riziko. Vědci ale žertují, že naopak asteroid sám si uvědomuje riziko, jakému by se při případném střetu se Zemí vystavil, a proto si nasadil roušku. Záběry Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku to dokazují.

„Všichni myslíme na Covid-19 a vypadá to, jako by tento asteroid měl roušku,“ okomentovala blížící se 1998 OR2 šéfka Arecibo Observatory v Puerto Ricu Anne Virkki. Vědci žertují, že se tento asteroid připravil na pandemii koronaviru, která lidstvo trápí.

Asteroid je klasifikován jako potenciální hrozba, což znamená, že má v průměru 152 a půl metru a k Zemi se přiblíží zhruba na vzdálenost 8 046 720 kilometrů. Podle vědců bude ale i při maximálním přiblížení k planetě asi šestnáctkrát dál než měsíc.

Vědci žertují, že asteroid se při přiblížení k Zemi vybavil rouškou, která ho má ochránit před koronavirem. Ačkoliv nyní pro lidstvo prý nebezpečný není, při příštím přiblížení, které má proběhnout roku 2079, proletí k Zemi blíž. Nyní bude k planetě nejblíž 29. dubna.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy