Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

K Zemi míří vánoční kometa s děsivým poselstvím: Naposledy se zjevila, když vymřeli dinosauři

Zdroj: Profimedia.cz
vánoční kometa
V poslední době se nemluvilo o ničem jiném než o vánoční kometě, která v neděli prolétá kolem Země a bude viditelná pouhým okem. Spousta konspirátorů se nejenom na sociálních sítích dohaduje, oč přesně jde a zda může kometa nějak ohrozit lidstvo. Po 14. hodině se vánoční kometa přiblíží Zemi nejvíce. Dodnes se vedou spory o této kometě. Spekulace hovoří i o tom, že se měla objevit i tehdy, když na Zemi vymřeli všichni dinosauři. Je snad pro lidstvo hrozbou?

Nejenom amatérští astronomové se nemohli dočkat této neděle. Zemi se totiž nejvíce přiblíží kometa 46P Wirtanen, kterou si lidé pojmenovali jako vánoční kometu. Stalo se tak po druhé hodině odpolední.

Už několik týdnů dobředu ale mohli lidé kometu vidět pouhým okem. Kometa je k Zemi přibližuje každých pět let již od pradávna. Objevena byla ale až v roce 1948 americkým astronomem Carlem A. Wirtanenem.

Konspirační teorie ale hovoří o ledasčem. Kometa měla být údajně spatřena už v době, kdy se narodil Ježíš Kristus. „Z astronomického hlediska se mohlo jednat o konjunkci planet. Jako kometu zobrazil Betlémskou hvězdu poprvé zřejmě italský malíř Giotto di Bondone,“ uvádí portál TN.cz.

V různých teoriích a konspiracích se ale také třeba dozvíte, že tato kometa se měla objevit právě v době, kdy vymřeli dinosauři. Pravdou je, že kometa obíhá kolem Země miliardu let. Hrozí snad naší Zemi a lidstvu nějaké nebezpečí?

Někteří komentující toto tvrzení naprosto vylučují, druzí si zase myslí, že by klidně mohlo být z části založeno na pravdě. Koneckonců, když vyjedete mimo město, můžete nádhernou kometu, která má zelenou barvu, spatřit na vlastní oči i s obyčejným dalekohledem.

Související články

Další články