Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

K moři skoro za hubičku? Víme, jak na to!

K moři skoro za hubičku? Víme, jak na to!
Zdroj: Blue Style
dovolená

Také patříte mezi ty, kteří milují prosluněné pláže a moře, ale už vám letos nezbývá žádná dovolená? Nezbývá nic jiného než naplánovat tu na příští rok. A nejlepší doba je právě tento pátek 25. listopadu, kdy startuje oblíbená slevová akce Black Friday. Díky ní pořídíte pobyt u moře za velmi výhodné ceny. 

„Naši klienti mohou slevu Black Friday čerpat na všechny zájezdy s odletem od 1. ledna 2023. Jedinou podmínkou je rezervace zájezdu do 30. listopadu tohoto roku, kdy se v rámci akce Black Friday aktivuje sleva ve výši 2 000 Kč. Navíc Black Friday můžete kombinovat i se slevou pro stálého zákazníka nebo se slevou 55+,“ říká tisková mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.

Odpočinek na pláži si tak můžete za velmi výhodné ceny dopřát už v zimních měsících v exotických destinacích, nebo naopak v létě v Řecku, Itálii či v Turecku, Maroku nebo Tunisku. Je jen na vás, zda vyrazíte v zimě nebo v létě.

Zimní emiráty

Chladné zimní měsíce můžete strávit v některém ze sedmi Spojených arabských emirátů, kde se teploty pohybují kolem 25 °C. Máte-li rádi rušná a velkolepá města, nadchne vás nejznámější emirát Dubaj pyšnící se nejvyšší budovou na světě – mrakodrapem Burj Khalifa, největšími moderními centry, ale i orientálními tržišti. Zároveň je to i skvělé místo pro plážovou dovolenou. Moře je krásně vyhřáté a písek jemný.

Hotel Burj Al Arab v Dubaji přezdívaný ,,plachetnice“ patří k nejluxusnějším hotelům světa


Pokud naopak toužíte po klidu přírody, vyrazte do emirátu Ras Al Khaimah. „Na rozdíl od Dubaje, je tento emirát hornatý a můžete si tu vyšlápnout i na nejvyšší horu pohoří Al Hajar, Jebel Jais, přes kterou vede i nejdelší zip line na světě. Nebo můžete vyrazit do pouště na písečné duny a vychutnat si krásný západ slunce. Skvělé jsou i zdejší písečné pláže jako například pláž Flamingo Beach s mělkými a břehy a teplou vodou, která je ideální pro rodiny s dětmi,“ dodává tisková mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.

V emirátu Ras Al Khaimah můžete absolvovat i výlet do pouště


Prosluněná exotika

Destinací vhodnou pro zimní i letní dovolenou jsou kapverdské ostrovy u západního pobřeží Afriky. Tvoří je 10 velkých a 5 menších ostrovů s 350 slunečnými dny v roce. Mezi nejoblíbenější patří ostrov Sal, kde se teploty celoročně pohybují kolem 25 až 29 °C. Užijete si tu nádherné pláže s bílým pískem, nekonečný oceán a díky příznivým větrným podmínkám i windsurfing, kitesurfing a další vodní sporty.

Pláže kapverdského ostrova Sal směle konkurují těm karibským


Na své si ale přijdou i rodiny s dětmi a klidnější povahy. „Je tady starý solný důl s jezerem, ve kterém se můžete i vykoupat. Navštívit můžete i botanickou zahradu nebo pozorovat želvy. Pochutnáte si tady i na skvělém jídle, tím národním je cachupa, což je obdoba našeho guláše. Doporučuji také výborný tatarák z tuňáka a večer návštěvu baru Calema s nejlepším drink passion fruit caipirinha.“ doporučuje Topolová z Blue Style.


Tipy na letní dovolenou

Pokud sníte o létu u moře, můžete kromě tradičního Chorvatska nebo Španělska, objevit i nová místa jako je italská Kalábrie, která si zachovala panenský ráz. Vykoupete se tady v romantických zátokách s průzračně čistou vodou, a to vše ve stínu borovic a olivových hájů.

Ikonický pohled na Kalábrii

„Úžasná je také Mallorca, rozmanitý ostrov, který na západě skrývá malebné přístavy a pláže, na jihovýchodě zátoky s průzračnou vodou, které jsou ukryty mezi skalisky. Je to také ideální destinace pro milovníky cyklistiky, a to díky husté sítí cyklostezek, které vedou podél pobřeží i přes vysoké hory. Na své si zde ale přijdou i milovníci nočního života, hlavní město Palma de Mallorca totiž nikdy neprší,“ láká tisková mluvčí CK Blue Style Ilona Topolová.

Mallorca vás doslova okouzlí azurovou barvou moře


Nezklame vás ani Severní Kypr, který láká na písčité pláže s průzračným mořem, a je bohatá i na památky. Najdete tady pozůstatky antických staveb, křesťanské kláštery i katedrály přestavěné na mešity či benátské hradby.

Tak už víte, kam vyrazíte příští rok?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy