Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

K čemu jsou vám při hraní rychlé reakce, když máte nestabilní připojení?

Největším nepřítelem každého hráče bylo vždy krom lidských protihráčů také internet. Síla a kvalita připojení hraje při síťových zápasech velmi podstatnou roli, protože v případě nízké rychlosti stahování dat, nebo nedejbože výpadku na vaší straně dostává protivník ohromnou výhodu. A hráč se špatným připojením může dát „headshot“ tak maximálně sobě. K čemu jsou vám vaše rychlejší reakce, když se do bojiště kvůli tzv. lagům (propady v rychlosti připojení) promítnou zpomaleně? Jsou vám zhruba jako pěsti k Doomu: k ničemu.

„Kvalitní internet je neodmyslitelnou součástí výbavy každého hráče. Vysoké rychlosti jsou určitě skvělé, ale pro mě, jako pro zapáleného hráče, je mou prioritou stabilní internet bez lagů. Kdo si vzpomíná na časy, kdy stahoval jednu mp3ku i půl hodiny, ten ví, jaké to je, když si ji nyní může stáhnout za milisekundu.” tvrdí streamer a bývalý úspěšný progamer Ivan "Dev1“ Lazarov.

Na největší herní sjezd všech zapálenců do virtuální zábavy: Mistrovství České republiky v hraní počítačových her, se do Brna každoročně sjíždějí houfy a davy nadšených hráčů a fanoušků gamingu. Hlavními účastníky ale samozřejmě jsou profesionální hráči soutěžící o titul mistra České republiky v jednom z několika titulů, které ovládají progamingovou scénu nejen u nás, ale na celém světě.

Hráči i fandové tak mohou být svědky nelítostných soubojů jak v klasické střílečce jako je Counter-Strike: Global Offensive, tak strategii League Of Legends a královi battle-royale žánru a noční můra všech rodičů, Player Unknown’s Bat­tlegrounds. Jen loni se klání zúčastnilo 164 hráčů a podpořit je přijelo 51 000 návštěvníků, kteří konečně měli důvod opustit svá herní doupata.

Protože se o kvalitní připojení pro nejlepší hráče postaral CETIN, tak o žádném zpoždění nemohlo být ani řeč. Provozovatel největší české internetové infrastruktury za poslední tři roky ztrojnásobil rychlost internetu v celé síti a investuje 27 miliard korun do rozvoje optické infrastruktury. Za chvíli tak budou moci hráči plasmovými zbraněmi porážet protihráče kdekoli na světě bez jakéhokoli zpoždění.

Zatímco v roce 2015 bylo nejrychlejší připojení 40 Mbit/s, dnes má již milion domácností dostupnou rychlost 100 Mbit/s a vyšší a stále se zvyšuje počet lidí, kteří se mohou připojit rychlostí až 1 Gb/s. Cílem je dostat optiku co nejblíže k co největšímu množství lidí. CETIN tak usnadňuje život na internetu nejen profesionálním a příležitostným hráčům, ale všem uživatelům v Česku. Na webu www.zrychlujemecesko.cz si snadno ověříte, jakou rychlostí se můžete připojit s výhledem na příštích sedm měsíců.

Pokud i vy holdujete virtuálním bojům, nezapomeňte navštívit Mistrovství ČR v PC hrách i letos, jako vždy na konci roku v Brně. Motorovou pilu a dvouhlavňovou brokovnici všichni s sebou!

Mohlo by vás zajímat

Další články