Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Justiční omyl ve Zlíně? Michal si odseděl přes rok z DESETI za čin, který zřejmě nespáchal!

Chyba soudu
Michal Šnajdr (37), který byl odsouzen na 10 let odnětí svobody za únos dcery kroměřížského podnikatele, byl možná odsouzen neprávem. Šnajdr si už odseděl rok a dva měsíce, ale v lednu mu byl trest přerušen a povolilo se obnovení procesu. Jedná se o justiční omyl?

Dcera podnikatele byla unesena 14. února 2014 v Kroměříži. Únosci požadovali výkupné ve výši 100 milionů korun, toho se ale nedočkali. Dívku vysadili druhý den ráno od únosu s tím, že jim dcera podnikatele slíbila doručení peněz. To se ale nekonalo a za únos byl odsouzen Michal Šnajdr.

Ten si už odpykal rok a dva měsíce. Zlínský soud mu v lednu trest přerušil a ve středu mu bylo povoleno obnovení procesu. Soud mu povolil obnovení procesu na základě toho, že jeho žádost o to byla opodstatněná. Michal sám studoval v cele spis a našel v něm stopu ke skutečným pachatelům. Na místě únosu byli tři muži, které nikdo ani nevyslýchal. Dva z nich se už údajně přiznali.

Neprávem obviněný Michal poskytl rozhovor pro Blesk. „Je evidentní, že orgány činné v trestním řízení musely vědět, že s tím nemám nic společného,“ podotkl Šnajdr. Myslí si, že justiční úřady nebudou chtít přiznat chybu, ale je teď především šťastný, že může být se svou rodinou.

Související články

Další články