Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Juraj Loj se díky filmu Šarlatán stal idolem: Hrál homosexuála, ale ženy z něj šílí

Juraj Loj se díky filmu Šarlatán stal idolem: Hrál homosexuála, ale ženy z něj šílí
Zdroj: archiv Juraje Loje
+ Dalších 12 fotografií
sláva
Slovenský herec Juraj Loj (37) mezi českými diváky příliš fanoušků neměl, snímek Šarlatán z něj ale nyní udělal idola žen. Zahrál v něm postavu asistenta Jana Mikoláška Františka Palka a před kamerou musel společně s Ivanem Trojanem (56) coby Janem Mikoláškem předvést hned několik intimních scén. Ve skutečnosti sice Loj homosexuál není, i tak si ale mohou divačky nechat zajít chuť - je totiž šťastně zadaný s jednou z nejpohlednějších slovenských hereček.

Snímek Šarlatán se v kinech hned v den své premiéry stal naprostým hitem. Kromě hlavní hvězdy Ivana Trojana v něm podle diváků exceloval i slovenský herec Juraj Loj, který se ujal role Františka Palka. Ten byl ve filmu asistentem a milencem hlavní postavy.

Na Slovensku je Juraj Loj idolem žen už nějaký ten pátek, v Česku se ale výrazněji proslavil až nyní. Navíc díky intimním scénám mohly divačky zahlédnout mnohé. Nadšený z nich byl i sám herec. „Můžu říct, že jsem se těšil na každý natáčecí den. Ať už to byly scény intimní nebo ne, vždycky jsme si o nich s Ivanem hodně povídali. Oběma nám velmi záleželo na tom, abychom divákovi myšlenku nebo pocit z dané scény podali co nejdůvěryhodněji a s určitou naléhavostí,“ prozradil Loj.

Juraj nepopírá, že hrát ve filmu pro něj bylo obrovskou ctí a jeho postava se mu zalíbila. „František Palko je člověk, který přichází z východu jako slunce. To je druhá věta mojí postavy, a myslím, že ji přesně vystihuje. Je to mladý muž, který si přišel hledat práci, a jeho odvaha, sebejistota a chuť žít ho určitým způsobem předurčily k tomu, aby se stal pomyslným pilířem v životě Jana Mikoláška,“ myslí si herec.

Juraj Loj jako sexsymbol

Slovenští diváci mohou Juraje znát z mnoha filmů a seriálu, proslavil se především jako Martin Rozner v seriálu Búrlivé víno a zúčastnil se i slovenské obdoby show Tvoje tvář má známý hlas Ženám se líbí jeho hlas i uhrančivé oči. Mají ale smůlu.

Ačkoliv ve filmu Šarlatán si Loj zahrál homosexuála, ve skutečnosti je šťastně zadaný s pohlednou slovenskou herečkou Zuzanou Kanócz, s níž má tři děti. I ona ví, jaké je být sexsymbolem - v Česku se totiž proslavila jako svůdná Laura ve filmu Román pro ženy

Přijímání úspěchu

Už jen fakt, že si Juraje do svého filmu vybrala režisérka Agnieszka Holland, byl pro herce velmi radostnou zprávou. Z úspěchu, jakého se Šarlatán dočkal na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně, má pak radost dvojnásobnou. „Jsem šťastný a hrdý. Nevím, jak jinak bych popsal radost z tohoto úspěchu. Víte, někdy se stává, že o něčem sníte a ono se to i splní. Někteří šťastní žijí svůj sen. Ale někdy se stane, že sen přijde dřív, než byste čekali. A to je něco, na co není člověk připravený, a tak je to pak hodně intenzivní. Něco, jako když vám zavolají a řeknou, že si vás do filmu vybrala Agnieszka Holland,“ svěřil se Loj, pro kterého prý byla na celém natáčení nejtěžší poslední klapka.

Chvíli po premiéře má Šarlatán úspěch i mezi českými diváky, na filmovém serveru ČSFD zatím dosáhl hodnocení 77 %. Lidé, kteří už měli možnost snímek v kinech vidět, ho ve svých internetových komentářích označují za na české poměry výrazně nadprůměrný film. Libují si nejen nad skvělým hereckým obsazením ale i nad talentem režisérky Agnieszky Holland či scénářem Marka Epsteina.

Juraj Loj a pocity

Na natáčení filmu Juraj Loj zřejmě nikdy nezapomene. „Pocit, který ve mně zanechala práce na tomto filmu, je neopakovatelný. Myslím, že tenhle příběh přichází ve správný čas, protože se stáváme součástí masy, která je nepoučitelná. Člověk se nejlépe poučí z vlastních chyb. To ale asi neplatí pro lidstvo jako takové. Stáváme se imunní vůči potřebám jiných a slepí k okolí do momentu, než se to začne dotýkat nás osobně. Přitom si každý neseme v sobě tu nejvyšší hodnotu, která nám byla dávána a projevována od narození, a to je láska, jeden z hlavních motivů tohoto filmu,“ dodal filmový František.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy