Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Junior je z toho venku: Státní zástupce zastavil trestní stíhání Babišova syna

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
čapí hnízdo
Z kauzy dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo vypadl premiérův syn Andrej Babiš mladší. Státní zástupce Jaroslav Šaroch v úterý zastavil jeho trestní stíhání. Podle mluvčího zastupitelství nebyl skutek trestným činem.

Andrej Babiš mladší žije dlouhodobě ve Švýcarsku a zatím se ho nepodařilo vyslechnout. Rozhodnutí, která už v kauze padla, se ho netýkají. Šaroch loni na jaře vyčlenil případ syna ministerského předsedy k samostatnému šetření.

V úterý trestní stíhání zastavil zcela. „Usnesení o zastavení trestního stíhání lidí obviněných v „kauze Čapí hnízdo“ se odděleně stíhaného A. B. ml. netýkalo. Nyní dozorový státní zástupce rozhodl o zastavení trestního stíhání právě v části vyloučené k vlastnímu řízení,“ sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

„Důvod zastavení trestního stíhání A. B. ml. je totožný s důvodem zastavení trestního stíhání osob v ‚kauze Čapí hnízdo‘," dodal Cimbala.

Obvinění původně byli i další Babišovi příbuzní. Trestní stíhání Moniky Babišové, jejího bratra Martina Herodese, premiérovy starší dcery Adriany Bobekové a bývalého manažera Agrofertu Josefa Nenadála skončilo loni.

Související články

Další články