Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Julius Satinský by slavil 80: Nesměl na pohřeb tragicky zesnulé manželce, Lasica ho přežil o 20 let

Július Satinský a Milan Lasica ve filmu Srdečné pozdravy ze zeměkoule
Zdroj: Se souhlasem Filmové studio Barrandov
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
vzpomínka

V pátek 20. srpna by oslavil slovenský herec Július Satinský (†61) osmdesátku. Oblíbený umělec a humorista s věčným úsměvem na tváři, který se u diváků v celém Československu proslavil především rolí v komedii S tebou mě baví svět, odešel za svou první ženou Olgou (†41), která zemřela tragicky a jíž nesměl ani na pohřeb.

Július Satinský, který patří mezi nejslavnější slovenské herce, by právě oslavil osmdesátiny. Výrazná herecká osobnost se zapsala do paměti diváků hlavně díky komedii S tebou mě baví svět, kde ztvárnil lékaře Alberta Horáka. Zahrál si ale i v dalších známých filmových klasikách, jako jsou Tři veteráni, Vesničko má středisková nebo mnoha divadelních rolích.

Na pohřeb ženy ho nepustili

S první ženou Olgou Lajdovou se seznámil v roce 1962 při natáčení komedie Výlet po Dunaji. Vtipné bylo, že tanečnice a překladatelka tehdy bydlela ve stejné bratislavské ulici jako Satinský. S Olgou následně strávil krásných dvacet let. 22. ledna 1985 se však Olga utopila v moři u ostrova Svatý Tomáš na Amerických Panenských ostrovech v Karibiku. Pohřeb proběhl na zmíněném ostrově, a protože šlo o kapitalistickou cizinu, Satinského na smuteční obřad komunistické úřady nepustily.

Nedlouho poté se však Satinský znovu oženil, tentokrát si vzal lékařku Vieru (65). S ní má dvě děti - Jána a Lucii. Právě dcera Lucie vydala v roce 2013 knihu mapující Satinského korespondenci s Olgou - tedy dopisy, které si navzájem vyměňovali v době odloučení. 

Satinský zemřel 29. prosince 2002 na rakovinu. Bylo mu jenom 61 let. Jeho herecký parťák, kamarád, umělecký partner a souputník Milan Lasica ho přežil o téměř dvacet let. Zemřel letos 18. července v důsledku poruchy srdečního rytmu během koncertu ve Štúdiu L+S. Herecká dvojice se tak po čase opět setkala tam nahoře.


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy