Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Julia Roberts slaví 54: Její ložnicí prošla spousta mužů, ten osudový se kvůli ní rozvedl

Julia Roberts slaví 54: Její ložnicí prošla spousta mužů, ten osudový se kvůli ní rozvedl
Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY

Charismatická herečka Julia Roberts slaví 54. narozeniny. Vypadá pořád krásně a diváci ji stále milují. Nekonečnou popularitu jí zajistil snímek Pretty Woman, ve kterém zářila boku Richarda Gera. Od natáčení už uplynulo dlouhých 31 let.

Americká herečka Julia Roberts pochází z umělecké rodiny, ve které se všichni věnovali herectví. Její rodiče ale měli bouřlivý vztah a na začátku 70. let se rozvedli. Julia tak prožila své dětství hlavně s matkou.

Herecká kariéra Julie Roberts

Později se vydala za svými sourozenci do New Yorku, kde začala navštěvovat herecké kurzy a na život si vydělávala díky spolupráci s modelingovou agenturou. Pak získala roli v prvním nízkorozpočtovém filmu Firehouse, který byl eroticky laděný. Moc úspěchů ale nesklidil.

Prosadila se až díky svému bratrovi a zkušenému herci Ericu Robertsovi, se kterým si zahrála ve snímku Červené jako krev. Ani ten sice nebyl moc úspěšný, přesto jí otevřel dveře do Hollywoodu. Pak získala větší roli ve snímku Mystic Pizza a o rok později si zahrála v Ocelové magnólii, za což získala Zlatý glóbus i první nominaci na Oscara.

Julia Roberts v Pretty Woman

Největší slávu jí každopádně zajistila romantická komedie z roku 1990 Pretty Woman, kde si zahrála po boku Richarda Gera. Její postava prostitutky Vivien, která ke štěstí přišla díky princi na bílém koni Edwardovi, se těšila a stále ještě těší velké oblibě.

Po premiéře filmu se Julia Roberts začala objevovat na titulcích novin a snímek ji vystřelil mezi hereckou smetánku. Je až k neuvěření, že od premiéry Pretty Woman uběhlo už 31 let.

Pak si ještě zahrála v Nevěstě na útěku,Notting Hill nebo také ve snímku Erin Brockovich, který se stal hitem a Julia za něj obdržela Oscara. Úspěch měl i film Blízko od sebe.

Partneři Julie Roberts

Julia Roberts má za sebou také docela slušnou milostnou minulost. Mezi její partnery patřili herci Jason Patric, Liam Neeson, Kiefer Sutherland, Dylan McDermott nebo Matthew Perry. V polovině devadesátých let si vzala zpěváka Lyleho Lovetta, brzy se však rozvedli. Pak tři roky randila s hercem Benjaminem Brattem.

Při natáčení snímku Mexičan se potkala s kameramanem Danielem Moderem, který byl sice ženatý, ale kvůli Julii se rozvedl a rok poté si ji vzal za ženu. Svatba se konala v roce 2002 a manželé spolu mají tři potomky. V roce 2004 Julia Roberts porodila dvojčata - dceru Hazel Patricii a syna Phinnaeuse, v roce 2007 k nim přibyl ještě bratr Henry.

Související články

Další články