Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Judita (17) měla Tomáše (†16) ubodat 51 ranami: Ze soudní síně unikly hrozivé detaily

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
vražda
Neuvěřitelná tragédie a otřesná vražda se v polovině loňského května odehrála na sídlišti ve slovenském městě Žilina. Prvotní informace tehdy hovořily o tom, že teprve šestnáctiletého Tomáše ubodal falešný odpočtář, kterého do bytu pustila chlapcova kamarádka Judita (17). Ukázalo se ale, že vše nakonec bylo jinak a policie z vraždy obvinila právě dívku. Ta konečně stanula před soudem a její obhajoba má velké mezery.

Mnozí mají v živé paměti kauzu, která oblétla Česko i Slovensko. K chladnokrevné vraždě mladičkého Tomáše došlo 16. května v Žilině. Podle informací slovenského deníku Nový Čas nic ještě pár minut před strašlivou událostí nic nenasvědčovalo tomu, že Judita svého kamaráda ubodá. Uvařili si čaj, jedli jablko a byli aktivní na telefonech. Jen o chvíli později už Tomáš ležel na zemi v tratolišti krve, zasazeno mu bylo 51 ran nožem.

Ačkoliv se Judita měla v nemocnici k činu přiznat, u soudu tvrdí, že vraždil někdo třetí. Tou osobou má dle jejích tvrzení být falešný odpočtář elektřiny, který údajně nejprve zaútočil na ni a pak i na chlapce, který ji přišel bránit. Ve výpovědi Judita popsala, jak měla probíhat její obrana před útočníkem a co jí znemožnilo pomoct Tomášovi.

Snímky a historie v telefonu dívky hovoří o tom, že neměla motiv vraždu spáchat. „Utrpěla mnohočetné řezné rány poranění na rukách, měla rány až na kost a přeřezané šlachy. Vlivem masivního krvácení a následného šoku odpadla a zůstala ležet na zemi,“ uvedl podle Nového Času zdroj blízký obžalované. „Tomáš bojoval s útočníkem sám. Když se probrala, útočník tam už nebyl a ona začala volat o pomoc,“ dodal. Judita následně zavolala záchranáře, kteří na místě našli mrtvého Tomáše.

Svědectví znalců

Juditina obhajoba má dvě mezery - svědectví znalců a svědectví kriminalistů. Podle nich totiž v bytě nikdo další nebyl a na vražedné zbrani se nacházelo jen DNA Judity a zavražděného Tomáše. Nůž, kterým byl Tomáš ubodán, byl navíc před strašlivou událostí uchováván v zásuvce, na níž bylo pouze DNA dívky. Juditin popis falešného odpočtáře navíc neodpovídá nikomu, koho v konkrétním čase na sídlišti zachytily kamery.

Související články

Další články