Judista Krpálek slaví: Potřetí se stal sportovcem roku! Před ním jsou už jen Čáslavská a Železný

Dvojnásobný olympijský vítěz, judista Lukáš Krpálek.
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Vítězství

Judista Lukáš Krpálek (31) je potřetí Sportovcem roku. Vyhrál ve stejnojmenné anketě, jejíž výsledky byly vyhlášeny 22. prosince v přímém přenosu na ČT1. Krpálek se stal teprve čtvrtým sportovcem v historii ankety, který získal tři či více vítězství. Čtyřnásobnými šampiony jsou Věra Čáslavská a Jan Železný, třikrát vyhrála Martina Sáblíková a nyní také český judista.

Každoročně pořádaná novinářská anketa Sportovec roku měla své slavnostní vyvrcholení ve středu 22. prosince večer, na ČT1 ji moderovala Daniela Písařovicová. Hlavní osobností, tedy ‚Sportovcem roku’, se stal judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek. „Mám samozřejmě obrovskou radost, je mi obrovskou ctí přebírat toto ocenění a nesmírně si toho vážím. Vybírat jednoho sportovce z takové škály skoro nejde, takže kdyby to bylo na mně, dal bych tuto korunku vám všem,“ sdělil všem v sále Krpálek při přebírání ocenění. V minulosti získal toto ocenění také v letech 2016 a 2019.

Další umístění

Druhé místo získala tenistka Barbora Krejčíková, která vyhrála pařížský grandslam. Vodní slalomář Jiří Prskavec, který vybojoval zlatou medaili na OH, skončil v anketě třetí. Na čtvrtém místě je další držitel olympijského zlata, střelec Jiří Lipták. Páté místo získaly společně tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, které ve čtyřhře vyhrály olympijský turnaj, Roland Garros a Turnaj mistryň. Šestou příčku obsadila mistryně světa biatlonistka Markéta Davidová, sedmý byl fotbalista Patrik Schick a osmá příčka patří úspěšnému střelci Davidu Kosteleckému, stříbrnému z OH. Devátý byl oštěpař Jakub Vadlejch, který si také přivezl z OH stříbrnou medaili. Desátou příčku získala úspěšná lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká.

Sportovní legendou se stal Vítězslav Mácha, který získal v roce 1972 zlatou olympijskou medaili v řecko-římském zápase a je také držitelem dvou titulů mistra světa.

Před Lukášem jsou jen Čáslavská a Železný

Judista Krpálek se stal teprve čtvrtým sportovcem v historii ankety, který získal tři či více vítězství, jak se uvádí na oficiálních stránkách ankety. Čtyřnásobnými šampiony jsou gymnastka Věra Čáslavská a bývalý český atlet a oštěpař Jan Železný, třikrát vyhrála rychlobruslařka Martina Sáblíková a nyní také Lukáš Krpálek.