Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Jude Law v 10 let starém filmu Nákaza: Vědci mě už tehdy varovali, že pandemie přijde

Zdroj: Warner Bros. Pictures / Claudette Barius
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Když se Jude Law před necelými deseti lety objevil ve filmu Nákaza, svět ještě neměl tušení, že ho v roce 2020 zasáhne koronavirová pandemie. Slavný britský herec ale věděl, že něco podobného jednou může přijít. Bohužel, filmový příběh, ve kterém hrál, se nakonec proměnil v realitu.

Jude Law v roce 2011 zazářil ve filmu Nákaza. Ten pojednával o rychle se šířícím viru, který napadl celou planetu. Že vám to něco připomíná? Ano, přesně takový byl rok 2020, který změnil celý svět.

Jude Law o pandemii: Nepřekvapilo mě to

Law, jenž dnes slaví 48. narozeniny, měl ale právě díky snímku Nákaza tušení, že jednou něco takového může nastat. „Skvělí vědci, kteří s námi pracovali, byli velmi vzdělaní a zkušení jedinci, kteří věděli, co mohou očekávat. Existoval pocit, že se to stane,“ uvedl pro hollywoodrepor­ter.com. „Způsob, jakým to popsali, je přesně takový, jak se to stalo, prostě to dávalo smysl,“ dodal.

Jude Law přiznal, že poté, co film dotočil, byl ze všeho vyděšený, strach ho však postupem času přešel. Letos se ale vše vrátilo – ovšem už ve skutečném světě. „Když začal rok 2020 a slyšeli jsme o tom, co se původně dělo v Číně a co se rychle ukázalo po celém světě, tak to zazvonilo na poplašné zvony. Bohužel mě to moc nepřekvapilo,“ přiznal slavný herec.

Jude Law má šest dětí

Rok 2020 je zkrátka pro všechny náročný. Rodák z Londýna, jehož jméno Jude je odvozeno od písničky Hey Jude od Beatles, ale prožíval i příjemné chvíle. V září se mu totiž s jeho manželkou Phillipou Coan, kterou si vzal loni, narodilo další dítě – v pořadí už šesté.

První tři děti (Rafferty, Iris a Rudy) měl Law se Sadie Frost, kterou si vzal v roce 1997. Další dceru má ze vztahu se Samanthou Burke a popáté se stal otcem v roce 2015, kdy mu Catherine Harding porodila opět dceru.

Jude Law ve filmech

A stejně jako jeho milostný život je zajímavá i Lawova filmová kariéra. Jeho rodiče milovali divadlo, a tak Jude přičichl k herectví už ve svých dvanácti letech. Poprvé zazářil ve filmu Talentovaný pan Ripley, za který získal cenu BAFTA pro nejlepšího herce ve vedlejší roli, a poté mu na kontě začaly přibývat i další slavné role – objevil se třeba ve filmech Nepřítel před branami, Closer či Prázdniny.

Law si zahrál také ve snímcích o Sherlocku Holmesovi nebo Fantastických zvířatech, dostal roli v Captain Marvel a blýskl se v seriálech Mladý papež nebo Nový papež. Úspěchy sbírá i na divadelní scéně a ve sbírce má také dvě (zatím neúspěšné) nominace na Oscara (Talentovaný pan Ripley a Návrat do Cold Mountain).

Související články

Další články