Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Jubilejní Oscary v duchu MeeToo s přehledem ovládl snímek Tvář vody. Kdo další si odnesl nejvíce sošek?

Snímek Tvář vody proměnil čtyři nominace včetně té hlavní.
Zdroj: Twitter
+ Další 2 fotografie
A je to! Jubilejní 90. ročník udílení cen Americké filmové akademie je za námi. Předávání Oscarů se opět odehrávalo v losangeleském Dolby Theatre v brzkých ranních hodinách (SEČ) a neslo se v duchu kampaně #MeToo. Pokud jste přenos nezachytili nebo jste byli prostě jen líní vstávat, nevadí. My jsme to sledovali za vás a známe vítěze. Udílením provázel známý americký komik Jimmy Kimmel.

Dolby Theatre v Los Angeles se zase jednou naplnilo hvězdami první kategorie. Kdo by si také nechal ujít 90. ročník udílení cen Oscarů? Letošní předávání zlatých sošek se neslo v duchu známé kampaně proti sexuálnímu obtěžování # MeToo. Mnohé hvězdy se nepsaného černého dresscodu nedržely, což ale nevadí. Důležité je, že tak smýšlejí. Po předchozích, až vyhrocených Glóbech, si hvězdy řekly, že už toho bylo dost.

Nejvíce, tedy 13 nominací na letošním udílení filmových cen Oscarů, mělo mysteriózní drama Tvář vody od režiséra Guillerma del Toro. Proměnit se mu podařilo celkem čtyři, a to za nejlepší režii, nejlepší výpravu a nejlepší hudbu a v neposlední řadě tu nejhlavnější kategorii – nejlepší film.

Oscara za nejlepší ženský herecký výkon si oprávněně odnesla za snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem Frances McDormand, která se na filmovém plátně snaží velmi přesvědčivě pomstít svou brutálně zavražděnou dceru. Za stejný film si ocenění odnesl Sam Rockwell za mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Nejlepší mužský herecký výkon si vysloužil Gary Oldman ve snímku Nejtemnější hodina, kde bravurně ztvárnil Winstona Churchilla. Film byl oceněn i v kategorii nejlepší masky. Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli patří Allison Janney za počin Já, Tonya.

Válečný Dunkerk od režiséra Christophera Nolana měl šanci na výhru v celých osmi kategoriích. Zlatou sošku si vysloužil za tři. Nejlepší střih, nejlepší zvuk a nejlepší střih zvuku. Blade Runner 2049 byl oceněn především po vizuální stránce. Doslova za nejlepší vizuální efekty a kameru. Cenu za nejlepší celovečerní dokumentární film získal snímek Icarus.

Související články

Další články