Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jste ŽOLDÁCI! Muž nadával na padlé vojáky z Afghánistánu, jejich kolegové ho ZMLÁTILI

Zdroj: http://www.acr.army.cz
+ Další 4 fotografie
Drsná potyčka
Po návratu z mise v Afghánistánu šlo devět českých vojáků zapít trojici svých kolegů, kteří v zahraničí tragicky zahynuli. Jenomže rozloučení v klubu Apollo v Sezimově Ústí přerostlo ve vyostřený konflikt. Hádka s mužem, který měl příslušníky armády označit za žoldáky a na padlé nadávat, skončila drsnou bitkou.

Policie v sobotu 20. října vyjížděla ke klubu Apollo v Sezimově Ústí. Pár dní po návratu z mise v Afghánistánu tam vyrazili čeští vojáci, aby zapili trojici padlých kolegů. Ti zahynuli při teroristickém útoku na spojeneckou základnu Bagrám začátkem srpna.

Přibližně ve dvě hodiny ráno tam totiž začal konflikt mezi vojáky a jedním z hostů, jak informoval server Lidovky.cz. Muž se s nimi měl začít hádat. Údajně prohlašoval, že jsou žoldáci a nevybíravě se měl vyjadřovat o jejich zabitých kolezích. Poslední kapkou bylo, když jim řekl, aby se do Afghánistánu vrátili.

Ostraha vyvedla všechny dotyčné před klub, tam ale situace vygradovala. Vojáci napadli i šest členů ochranky a jeden z nich i zasahujícího policistu.

Státní polisté případ předali k vyšetřování vojenské policii. V jejím hledáčku je především voják, který se pustil i do policisty. „Dotyčného vojáka vyšetřujeme a je podezřelý ze spáchání trestného činu proti úřední osobě,“ sdělila mluvčí vojenské policie Nikola Hájková.

V říjnu byl v Afghánistánu zabit další z českých vojáků, s padlým Tomášem Procházkou ale rváči ze Sezimova Ústí nesloužili.

Související články

Další články