Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Jste závislí na energy drincích? Zahoďte chemikálie a vytvořte si tyhle 3 přírodní dryáky!

Zdroj: archiv
I když nám někdy energie dojde v tu nejméně vhodnou dobu, neměli bychom se spoléhat na sílu energických nápojů, které v našem těle nadělají víc škody než užitku. Vyzkoušejte zdravou alternativu kofeinových nápojů!

Je známo, že nejrychlejším a nejsilnějším zdrojem energie je kofein (pokud samozřejmě pomineme tvrdé drogy a tak podobně).

Když už kafe nestačí, sáhneme po kofeinovém nápoji, který kromě této účinné látky obsahuje také nezanedbatelné množství cukru a dalších podpůrných látek

Tahle jedovatá břečka naše tělo sice na chvíli nakopne, ale poté vezme víc, než dodala.

Pokud se chcete vyhnout dojezdům po energy drincích, vyzkoušejte tyhle 3 skvělé recepty!

1. Citronové probuzení

Když opomeneme fakt, že nejlepším zdrojem energie je dostatečný spánek a dostatek pohybu, vyvážená strava, měl by to být také dostatečný příjem tekutin.

Tenhle citronový životabudič vás postaví na nohy i po kocovině.

Smíchejte čtvrt litru čisté pramenité vody se šťávou ze 3 citronů a nadrobno nadrcený kajenský pepř. Tahle nabitá dobrota vám udělá zvlášť v létě ohromně dobře!

2. Zázvorový dryák

Udělejte si klasický čaj z čerstvého zázvoru, ale dochuťte jej medem, kardamomem a kurkumou. Tahle svatá čtveřice, která je oblíbeným životabudičem především v Indii, dokáže s vaším tělem a ubývající energií doslova zázraky!

3. Mandlová bomba

Jelikož může být únava způsobena i nedostatkem bílkovin v našem těle, sáhněte hned po ránu po téhle rozmixované mňamce. Do mixéru hoďte banán, čtvrt hrnečku mandlí, 2 listy kapusty, šálek jogurtu, lněné semínko, hrneček rostlinného mléka, zapněte a rozmixujte dohladka!

Dobrou chuť a nechte se unášet na vlně čerstvě nabyté energie!

Související články

Další články