Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jste nesnesitelní egoisté? Tohle je 5 tipů, jak zvítězit nad vlastní zabedněností!

I když chcete pořád vyhrávat, musíte své ego smířit s tím, že na
světě vždycky bude někdo vousatější, rychlejší i tlustější
než vy…
Zdroj: archiv

Myslíte si o sobě, že jste vedoucí vesmíru, králové všehomíra a borci, kteří mají vždycky pravdu? Pro své okolí jste možná právě proto naprosto nesnesitelní! Těchhle 5 návodů vám pomůže překonat vaše nesmyslné představy o vlastní důležitosti a znovu získat ztracené přátele.

1) Přestaňte mít potřebu posledního slova

Vaše nabubřelé ego je zdrojem mnoha konfliktů a neshod, protože vás neustále tlačí k tomu, abyste přesvědčovali druhé, že nemají pravdu. Jenže v momentě, kdy na všechno máte svůj ojedinělý názor, myslíte si, že jste snědli Šalamounovo hovno a nikdo jiný vám do toho nemůže mluvit, zjistíte, že jste vlastně na ten svůj „dialog“ úplně sami. Když se dostanete do konfliktu, je vždycky nejlepší zeptat se sami sebe: „Chci mít pravdu, nebo chci být šťastný?“

2) Pamatujte si, že vaše „nadřazenost“ z vás lepšího člověka neudělá

Opravdová urozenost nevychází z toho být lepší než někdo jiný. Nesrovnávejte se s ostatními! Pokud chcete být skutečně lepší lidé, musíte být lepší, než jste bývali vy sami. Soustřeďte se na svůj růst s neustálým vědomím toho, že nikdo na této planetě není nijak lepší než kdokoliv jiný. Chování opic taky nesrovnáváte s chováním housenek.

3) Přestaňte být nenasytní

Mantrou ega je „chci víc“. Nenasytná potřeba „vlastnit“ není nikdy ukojená. A je úplně jedno, čeho jste dosáhli nebo co jste získali. Vaše ego nebude mít nikdy dost. Měli byste si uvědomit pravidlo, že až v momentě, kdy se přestanete úporně snažit, tak do vašeho života přijde víc toho, po čem opravdu toužíte.

4) Přestaňte se urážet

Uvědomte si jednu zásadní věc. Chování druhých není důvodem k tomu, abyste sami sebe znehybnili. Ten, kdo vás uráží, vás jen oslabuje, ale čerpá zároveň vaši energii. Pokud jste uražení, vysíláte ničivou energii, jako je ta, která se dotkla v prvé řadě vás. Vy ji otáčíte k útoku, protiútoku a válce. A války na egoistické úrovni jsou pěkná nuda.

5) Výhra je vždycky relativní

Jedna z největších zálib našeho ega je neustálé rozřazování lidí na vítěze a poražené. Honba za absolutním vítězstvím je ale vždycky cestou do pekla. Musíte se smířit s tím, že vždycky bude na světě někdo rychlejší, mladší, silnější, chytřejší nebo mít více štěstí než vy. A vy prostě nesmíte dopustit, abyste se na základě neustálého porovnávání cítili bezcenní a nedůležití. Nejste jen soubor vašich výher a vítězství. Právě vaše prohry z vás dělají originálního člověka. Když se od potřeby vítězství oprostíte, budete si konečně užívat beze strachu každý okamžik svého života. Trofeje jsou stejně nakonec jen nesmyslné lapače prachu.

Související články

Další články