Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Jste nervozní, že si v podniku už nemůžete zapálit? Tahle revoluční hračka vám zachrání nervy!

Jste nervozní z nového protikuřáckého zákona? Nebudete v podniku či jinde vědět co s rukama? Nebo máte jednoduše stresové zaměstnání a potřebujete se něčím uklidnit? Zapomeňte na cigarety! Tahle revoluční hračka zaměstná vaše ruce i mysl naplno!

Jmenuje se fidget spinner a vypadá jako naprosto neškodná vychytávka, která v současné době frčí více než antistresový míček nebo omalovánky. V češtině sice nemá název, ale možná jste o ní slyšeli jako o rotující káče a tento název hračku vlastně přesně vystihuje.

Káču roztočíte jednoduše mezi prsty. Tento jednoduchý pohyb má podle výzkumů překvapivě blahodárné účinky na lidskou psychiku. Aniž byste jí museli věnovat přehnanou pozornost, zaměstná hračka vaše neposedné ruce i mysl.

Dají se s ní navíc naučit i další triky, házet nebo například otevírat lahve. Pro složitější pohyby je už však potřeba vaše pozornost. Pokud zaměříte pozornost na jednu činnost, uklidníte tím přehlcený mozek, ve kterém rotují úkoly a informace. Snadněji si tak utřídíte myšlenky a uklidníte mysl.

Přestože je hračka určená spíše pro děti, kupují ji dospělí a její popularita roste. Fidget patří mezi deset nejprodávanějších hraček na Amazonu. V Čechách vychytávku můžete koupit již zhruba od 125 Kč. Designové kousky pak mohou stát i několik tisíc.

Mezi dětmi jsou populární především barevné nebo světélkující fidgety. Odpůrci fidgetů se naopak stali učitelé, těm rotující káči spíše narušují výuku. Právě děti však s pomocí youtube a dalších sociálních sítí z této hračky udělaly fenomén. Na Youtube už koluje nespočet výzev s triky, které vypadají opravdu dobře.

Související články

Další články