Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Jste moc tlusté a kazíte nám image: Dívky ve Vídni nepustili na diskotéku kvůli kilům

Policisté i hygienici kontrolovali pražské kluby kvůli šíření nákazy koronavirem.
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
diskriminace

Pořádné překvapení zažily sestry Liza (20) a Vivi (18), když chtěly navštívit diskotéku Vie i Pee ve Vídni. Dovnitř je vyhazovač nepustil a vysvětlení oběma dívkám vyrazilo dech: jsou prý moc tlusté.

Případ, který zveřejnila Jessi (24), kamarádka sester Lizy a Vivi, vyvolává v Rakousku emoce. Skutečnost, že majitel nočního klubu ve Vídni odmítl dovnitř pustit dvě dívky kvůli přílišné tloušťce, spustil vůči podniku vlnu kritiky.

Liza, Vivi, Jessi a její přítel se vydali klub navštívit minulou středu. "S přítelem jsme stáli vpředu, holky hned za námi. Vyhazovač se nás ptal, zda jdeme jen my dva. My odpověděli, že ne, že jsme čtyři,“ popsala Jessi deníku Kronen Zeitung, co se stalo u vstupu do podniku.

Když je ochranka do klubu odmítla pustit, ptala se skupina proč. Na to jim však vyhazovač nechtěl sdělit důvod. „Po půlhodině přišel mladý muž, představil se jako provozní. Vzal si mě stranou a mezi čtyřma očima mi řekl, že já s přítelem jsme mohli jít dovnitř, ale mé kamarádky ne, protože jsou příliš tlusté,“ sdělila médiím naštvaná Jessi.

"Nehodíte se do image klubu"

Provozní měl skupině sdělit, že dívky s více kilogramy se nehodí k image klubu. Přítel Jessi toto chování popsal jako "hrubé a naprosto neuvěřitelné.“ „Bylo to neuvěřitelně ponižující,“ dodala Liza. „Šokující je, že silnější muži mohou do klubu bez problémů, nikdo jim nebrání. Je neuvěřitelné, že zde existuje tento typ diskriminace,“ uzavřela děsivou zkušenost Vivi.

Po dotazu na průběh incidentu majitel klubu odpověděl deníku Krone pouze to, že v současné době je povolena obsazenost na 75 procent a že usiluje o "vzájemný respekt a ohleduplnost".

Dívkám se po zveřejnění příběhu dostalo vlny podpory, včetně pozvánek ze strany jiných klubů. Majitel klubu se navíc po medializaci případu od incidentu distancoval.Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy