1. Pokud jste zapáleným fanouškem seriálu Hra o trůny a máte nadání na jazyky, zde je jedinečná příležitost. Můžete se naučit jazyk Dothraki, kterým mluví jedna z hlavních postav seriálu Daenerys Targaryen.

2. Dort na svatbě Joffreyho Baratheona a Margaery Tyrell, ze kterého vyletěly živé holubice, byl opravdový, i když si spousta fanoušků myslela, že jde jen o umělou repliku. Napadlo vás to vůbec?

3. O seriálu Hra o trůny vyučují na vyhlášené americké univerzitě Harvard. Tato folklórní a mytologická třída se zaměří na způsob, jakým seriál George RR Martin a televizní stanice HBO zpracovali.

4. Tento populární seriál je nejvíce nelegálně stahovaným seriálem vůbec. Během jednoho dne po odvysílání epizody na HBO vzniklo více než 130 tisíc nelegálních odkazů na stažení dílu sedmé série. Během dalších dnů jich vzniklo nespočetné množství po celém světě.

5. V roce 2013 byl podle seriálové postavy Daenerys Targaryen pojmenovaný nový druh mořských slimáků jako Tritonia khaleesi. Tohle specifické jméno bylo vybrané hlavně proto, že stříbrná barva na zadní straně slimáků jim připomněla bledé vlasy postavy, kterou hraje Emilia Clark.

6. Peter Dinklage je jediný, který se nemusel účastnit castingu na svou seriálovou roli Tyriona Lannistera.

7. V první sérii seriálu, kdy Joffrey vezme Sansu Stark podívat se na hlavu jejího zesnulého otce, si můžete všimnout něčeho opravdu bizarního. Jedna z nabodnutých hlav je dost povědomá. Jedná se o podobiznu George Bushe.

8. HBO prodává originální železný trůn, o který se bojuje v celém seriálu od začátku až do konce. Jeho cena je „pouze“ kolem 750 tisíc korun. Tak co, jdete do toho?

9. Lady Sansa Stark v seriálu přišla o svého vlka jménem Lady. V reálném životě si herečka Sophie Turner pejska adoptovala a pojmenovala Zunni.

10. Jeden z mečů, které tvoří železný trůn, je stejný, jaký vlastnil Gandalf v populárním filmu Pán prstenů.

11. Herec Peter Vaughan, který ztvárnil mistra Aemona, je také v reálném životě (částečně) slepý.

12. Ďábelská postava Ramsaye Boltona byla inspirována převážně filmovou postavou Jokera od DC Comics.

13. Každá jedna paruka Daenerys Targaryen stojí víc než 175 tisíc korun.