Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jste chvíli po rozchodu, přestěhovali jste se do nového města nebo je vám prostě jen smutno? Máme pro vás 5 tipů, jak zabít samotu!

Netrapte se!
Zdroj: profimedia.cz

Je úplně jedno, kolik vám je let, jaká je vaše finanční situace, v jakém městě žijete nebo co děláte. Čas od času zkrátka přijde ten okamžik „temna“, kdy se vám endorfiny bez vysvětlení vypnou a vy se budete cítit poněkud nešťastně a sami uprostřed nekonečna.

Ať už jsou důvody pro tyhle pocity jakékoliv, máme pro vás 5 tipů, jak jim předcházet nebo je alespoň zmírnit.

1. Běžte ven

Jedním z prvních kroků, jak porazit přicházející splín, je zvednout zadek z gauče a vyrazit mezi lidi. Jasně, nejspíš na to nebudete mít náladu, ale vězte, že jakákoliv motivace vykopat se z domu bude mít na váš stav přímo blahodárné účinky.

2. Využijte čas k seberealizaci

Sepište si seznam věcí, které jste vždycky chtěli zkusit nebo ve kterých se chcete zlepšovat a zaměřte se na ně i v praxi. Je jedno, jestli jde o kurzy jógy, výtvarný kroužek, salzu, nebo základy italské kuchyně. Využijte svou negativní motivaci pozitivně. Nejen že se zdokonalíte ve svých oblíbených dovednostech, ale získáte také nový okruh známých. A to je už samo o sobě více než motivující.

3. Učte se plavat v neznámých vodách

Občas se nám stává, že chtě nechtě zabředneme v jednom okruhu lidí, a tím pádem dokola narážíme na velice podobný vzorec vztahů a chování. Přitom stačí zvednout klapky, které máme na očích, a změnit směr. Nechte se inspirovat třeba svými zájmy. Rádi čtete? Co se zkusit zítra porozhlédnout třeba v knihovně?

4. Nebojte se udělat první krok

Uvědomte si, že pokud se na nějaké akci potkáte s někým, kdo je vám sympatický, je dost pravděpodobné, že je stejně nervózní jako vy a čeká na někoho, kdo dokáže prolomit ledy. Pokud jste od přírody spíše plaší, zkuste si to zadat jako hereckou etudu. Zkrátka vystupte ze své obvyklé role a udělejte první krok v komunikaci. Otázek, které můžete při seznamování využít, je přece nekonečně mnoho. Buďte kreativní!

5. Pečujte o sebe

Bez ohledu na to, jestli se jdete projít po sídlišti, nebo se chystáte na večeři v Alcronu, dbejte na svůj upravený vzhled. Hlídejte si, co jíte, co pijete, vyhněte se nadměrným zlozvykům, jako je pití alkoholu a kouření, a učte se mít rádi sami sebe. Cesta ke kvalitním mezilidským vztahům, dobré náladě a šťastnému životu totiž musí stejně vždycky vycházet od vás.

Související články

Další články