Je úplně jedno, kolik vám je let, jaká je vaše finanční situace, v jakém městě žijete nebo co děláte. Čas od času zkrátka přijde ten okamžik „temna“, kdy se vám endorfiny bez vysvětlení vypnou a vy se budete cítit poněkud nešťastně a sami uprostřed nekonečna.

Ať už jsou důvody pro tyhle pocity jakékoliv, máme pro vás 5 tipů, jak jim předcházet nebo je alespoň zmírnit.

1. Běžte ven

Jedním z prvních kroků, jak porazit přicházející splín, je zvednout zadek z gauče a vyrazit mezi lidi. Jasně, nejspíš na to nebudete mít náladu, ale vězte, že jakákoliv motivace vykopat se z domu bude mít na váš stav přímo blahodárné účinky.

2. Využijte čas k seberealizaci

Sepište si seznam věcí, které jste vždycky chtěli zkusit nebo ve kterých se chcete zlepšovat a zaměřte se na ně i v praxi. Je jedno, jestli jde o kurzy jógy, výtvarný kroužek, salzu, nebo základy italské kuchyně. Využijte svou negativní motivaci pozitivně. Nejen že se zdokonalíte ve svých oblíbených dovednostech, ale získáte také nový okruh známých. A to je už samo o sobě více než motivující.

3. Učte se plavat v neznámých vodách

Občas se nám stává, že chtě nechtě zabředneme v jednom okruhu lidí, a tím pádem dokola narážíme na velice podobný vzorec vztahů a chování. Přitom stačí zvednout klapky, které máme na očích, a změnit směr. Nechte se inspirovat třeba svými zájmy. Rádi čtete? Co se zkusit zítra porozhlédnout třeba v knihovně?

4. Nebojte se udělat první krok

Uvědomte si, že pokud se na nějaké akci potkáte s někým, kdo je vám sympatický, je dost pravděpodobné, že je stejně nervózní jako vy a čeká na někoho, kdo dokáže prolomit ledy. Pokud jste od přírody spíše plaší, zkuste si to zadat jako hereckou etudu. Zkrátka vystupte ze své obvyklé role a udělejte první krok v komunikaci. Otázek, které můžete při seznamování využít, je přece nekonečně mnoho. Buďte kreativní!

5. Pečujte o sebe

Bez ohledu na to, jestli se jdete projít po sídlišti, nebo se chystáte na večeři v Alcronu, dbejte na svůj upravený vzhled. Hlídejte si, co jíte, co pijete, vyhněte se nadměrným zlozvykům, jako je pití alkoholu a kouření, a učte se mít rádi sami sebe. Cesta ke kvalitním mezilidským vztahům, dobré náladě a šťastnému životu totiž musí stejně vždycky vycházet od vás.