Celovečerní dokumentární film, který se v blízké době objeví v kinech, poukazuje na fakt, že mimozemské civilizace, jakkoliv špatně jsou chápány našimi kulturami, nejsou nebezpečné, a dokonce ani tolik vzdálené našemu světu.

Darryl Anka, hlavní aktér dokumentu, který v osmdesátých letech údajně na vlastní oči opakovaně spatřil mimozemské těleso na obloze, se snaží vysvětlit, jak se k celé věci dostal. Po své zkušenosti se Darryl zabýval řízenou meditací pod dohledy zkušených lektorů, až se sám dostal do stavu mysli, kdy byl schopen zachytit hlas samotného Bashara.

Bashar s Darrylem komunikuje přes frekvenční vlny, které vysílá náš mozek, a tento mimozemský mesenger je schopen se na ně napojit a komunikovat s lidmi. Během těchto seancí se lidé ptají Bashara na otázky a on jim skrze Darrylovu tělesnou schránku odpovídá. Darryl sám si po procitnutí prý na nic nepamatuje.

Podle Darryla pochází Bashar z jiného vesmíru a časoprostoru, kde žil na planetě, kterou jeho civilizace zničila vlastními technologiemi. Basharův druh již tedy nemá vlastní planetu a je nucen přežívat na kosmických lodích.

Cílem těchto entit není podle Darryla napadnout lidstvo a obsadit naši planetu, ale naopak lidi varovat před sebezničením, ke kterému podle Bashara lidstvo na Zemi směřuje. Mimozemšťané jsou v dokumentu vykresleni jako velmi vyspělý druh, který nemá v úmyslu škodit, ale zkoumat. Pohybují se mezi námi, snaží se navázat komunikaci a navést lidi na správnou cestu, aby se sami nevyhubili.

Darryl a jeho přítel Bashar se snaží pomoct lidem k prozření a pozitivní změně stavu mysli, která je nezbytná pro záchranu lidstva na planetě Zemi.