Je jim teprve patnáct a šestnáct let, ale to jim nebrání v tom, aby už věděly, co je v životě správné a jak mají nakládat se svým osudem. Zda je to správné rozhodnutí, o tom lze jenom pochybovat, vzhledem k šíleným okolnostem celé události.

Patnáctiletá Sabina Selimovič a šestnáctiletá Samra Kesinovič, dvě dívky z bosenských rodin, které za občanské války v Jugoslávii odešly do Rakouska, utekly v dubnu letošního roku do Sýrie, kde se rozhodly vstoupit do řad džihádistů. Jejich bláznivý nápad tehdy plnil stránky všech novin, dlouho se ale nevědělo, jak si obě děvčata ve válce za islám „vedou“.

V posledních dnech se ale nechávaly obě dívky fotit v nikábech a dokonce i jedna v tradičním bojovém oděvu se samopalem a jejich fotografie umisťovali džihádisté na sociální sítě. Obě jsou také již vdané za čečenské bojovníky a čekají jejich dítě.

Nyní se objevila informace, že šestnáctiletá Samra Kesinovič byla zabita.

Její kamarádka Sabina ale tuhle informaci svými vzkazy na sociálních sítích vyvrátila s tím, že Samra pořád žije, ale zabit byl Sabinin manžel. Rodiče Samry ovšem byli doma v Rakousku informováni o tom, že jejich šestnáctiletá dcera může být opravdu po smrti.