Prezident Miloš Zeman (73) ve čtvrtek v televizi Barrandov slovně kopal do lidí, kteří přišli demonstrovat za svobodu slova a nezávislost České televize. Zeman Českou televizi kritizoval v inauguračním projevu. Mnoho lidí pak vyšlo do ulic. Reagovali na Zemanova slova. Česká televize prý musí zůstat svobodná.

Zeman se domnívá, že demonstranti přišli podpořit Kalouskovu televizi. „To pak demonstrovaly 4000 lidí proti těmto dvěma větám? Tak, svatá prostoto, demonstrovali ve prospěch Kalouskovy televize a ničeho jiného,“ uvedl na TV Barrandov prezident. „Mně je těch chudáčků líto,“ uvedl dále Zeman. „Chudáčci“ už se proti Zemanovům slovům ohradili a chystají se další demonstrace.

Zeman dále uvedl, že proti demonstrantům nic nemá. Měli by ale demonstrovat za levnější pivo, ale neměli by prý protestovat proti výsledku voleb. Zeman tak narážel na to, že mnoho lidí demonstruje proti tomu, že zemi jako premiér vede Andrej Babiš, kterého slovenské soudy a slovenští historici považují za agenta StB.