Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Jsou chytří, sexy a charismatičtí: Oblíbení čeští herci se v rolích detektivů našli

Čeští herci excelují v kriminálkách.
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 9 fotografií
sexy muži
České kriminálky se vyznačují nejen zajímavými zápletkami, ale i charismatickými detektivy. Ti se pyšní mistrnou dedukcí, perfektní intuicí policisty, ale i sexy vzhledem. Oblíbení herci, kteří mají na svých kontech spousty úspěšných projektů, se nyní objevují pravidelně na televizních obrazovkách v roli šarmantních detektivů, kterým málokterá žena odolá.

Lukáš Vaculík

Oblíbený herec exceluje momentálně na obrazovkách TV Primy jako Petr Kraj v roli elitního kriminalisty, který se specializuje na sériové vraždy. Brutální zločiny a dramatické události plné napětí se opět odehrávají na pozadí poklidné melancholické nálady malebného venkova opředeného strašidelnými pověstmi a legendami, kde se v temných zákoutích vesnice dají snadno skrýt všechna tajemství a netušené hrůzy, psychické problémy a posedlosti, které mohou vyústit až do krajních situací.

„Petr se vrací zpátky na post šéfa policie do Prahy a najednou začnou vyplouvat věci z jeho minulosti, které jsou pro něj velmi zásadní. Musí se tak tomu postavit a začít je řešit,“ naznačuje děj Vaculík.

David Matásek

Zatímco v Přešlapech, Obchoďáku a Letišti byl David Matásek uhlazený kravaťák s knírkem, v Poldovi všechny překvapil jako drsný samorost Michal Bříza. Michal je v tom nejlepším slova smyslu poldou z minulého století, posledním svého druhu.

Má chlapácké charisma, je jasný macho, ale uchoval si dál určitou „klukovskou“ jiskru. Drsňácké vtípky a hlášky znějí z jeho úst

přesvědčivě a nenuceně. Je sebevědomý, sebestředný, ale svou přímočarostí sympatický.

Ondřej Brzobohatý

Brzobohatý exceloval v seriálu Linka, kde hraje operátora tísňové linky Filipa Mrkvičku. Protože jeho kariéra stagnuje a svou budoucnost si nepředstavoval tak, jaká je nyní realita, komplikuje život všem, kdo s ním pracují. Je výbušný, prchlivý, porušuje pravidla. Je sexy, zamilovaný do vdané ženy, řeší nejen pracovní, ale i soukromé potíže.

O této roli se dá říci, že je jakýmsi Jamesem Deanem českého seriálového světa. "Je tu co hrát, a proto jsem nabídku na natáčení Tísňové linky přijal. Filip Mrkvička, tedy moje postava, je frustrovaný policista, který jako vyjednavač a krizový intervent nezvládl v minulosti policejní akci a použil násilí v situaci, kdy neměl."

Michal Dlouhý

Michal Dlouhý ztvárňuje kapitána Michala Exnera ve stejnojmenném seriálu. Michal Exner nepatří mezi představitele drsné kriminalistické školy. Jeho síla je ve schopnosti precizně shromáždit důkazy, pochopit způsob myšlení pachatele a díky přesně cíleným výslechům ho také usvědčit.

I volný čas tráví Exner svérázně, nejčastěji poslechem hudby nebo ve společnosti nějaké krásné ženy. Dlouhý o roli tvrdil: „Exner je gentleman s velmi vytříbeným vkusem, člověk, který ctí určité zásady, diplomacii, a takových je dnes bohužel málo.“

Jiří Bartoška

Seriál Mordparta byl pro Jiřího Bartošku první televizní rolí po vážné nemoci. Jeho role byla poctivým policistou, který ctí zákony. Nikdy nevzal úplatek, nikdy se nenechal nikým ovlivnit při vyšetřování a z duše nenávidí odfláknutou práci. Všichni si ho váží, protože on byl tím, kdo jim pomáhal při nástupu na oddělení.

Jako policajt je stará škola, věří hlavně své intuici, vyšetřování

neuspěchává, protože ví, že ta správná stopa vždy vyjde najevo, jen se jí musí nechat čas dozrát. Jeho úspěšnost ve vyřešení případů je zarážející. Je velmi dobrý v komunikaci, a tak je nasazován na případy, kde se vyžaduje obzvláště delikátní přístup.

Patrik Děrgel

Skupinu detektivů uzavírá nejmladší ze seriálových detektivů, sexy rebel z V. I. P. vražd Patrik Děrgel. Mladý a sebevědomý vrchní komisař z oddělení vražd, trochu drzý rebel, mladicky urputný a prchlivý, odvážný, ale bez pudu sebezáchovy. Vyniká ve střelbě a v boxu, je přirozeně chytrý, se smyslem pro spravedlnost a morálku, přímý, pracovitý a přemýšlivý, ale také tvrdohlavý, zbrklý a netrpělivý.

Tomáš Beran, kterého Patrik hraje, je obyčejný kluk z paneláku, který vyrůstal bez otce, všechno si musel vydřít svou pílí a houževnatostí, je sportovně založený a  zdravě soutěživý. Nedostudoval práva a raději se dal k policii, začínal na protidrogovém oddělení, pak dostal výjimečnou šanci na vraždách. Po rozchodu s přítelkyní si shání bydlení a z nouze bydlí u své přespříliš starostlivé a rázné matky.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy