Skupina Ortel přišla o letošní hlasy, protože její fanoušci se organizovali na Facebooku. To je oficiální vyjádření pořadatelů – najdete ho ZDE.

Zlatého slavíka tak získala Kabáti. Muzikanti kolem Pepíka Vojtka (52) se ale nyní ptají, zda náhodou xenofobní Ortel nezískal hlasů více. Co když nahnědlý Ortel měl více hlasů než Lucie Bílá (51) a Karel Gott (78) dohromady? Samé otázky. A skandál bude asi pokračovat, protože Kabáti požadují podrobné vyjádření k celému problému.

„Během včerejšího dne (neděle 26. 11. 2017) se objevily články, které poukazují na nekorektnost postupu pořádající agentury Musica Bohemica, při sčítání hlasů v anketě český slavík za rok 2017. Agentura to sama uvádí na oficiálních stránkách soutěže. Její prohlášení je úplně na konci „výsledkové listiny“. Jsme přinejmenším překvapeni, a neměli jsme do včerejšího poledne sebemenší indicii, že by mohl existovat podobný problém. S nepředstíranou radostí jsme v sobotu večer převzali ceny za první místo v kategorii SKUPINA ROKU, a teď se nemůžeme zbavit dojmu, že jsme se stali součástí hry, kterou nechceme hrát. Požádáme dnes o oficiální stanovisko pořádající agenturu, a na základě těchto podkladů se rozhodneme, jaké další kroky podnikneme. Nenastane-li nějaká komplikace, tak se k této velmi nešťastné situaci vyjádříme v úterý, před posledním koncertem našeho podzimního turné, který se koná v O2 Areně v Praze,“ uvedli Kabáti v prohlášení.

Zdá se, že skandál kolem letošního Slavíka nabírá na obrátkách…