Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Jsme pro ně ovce určené na porážku! Tipněte si, kolik zabijáků vycvičených Islámským státem čeká v Evropě na povel k akci

Tito hoši jsou v Evropě. A je jich tu hrozně moc.
Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Je jich tu 90. Ne, je jich tu až 400. Ne, to jsou špatné odhady, je jich tu až 15 tisíc. Tak probíhá veřejná diskuze o tom, kolik je v Evropě bojovníků IS. Jisté je to, že umí zabíjet a nenávidí Evropu, křesťany a západní styl života.

Připravíme vám peklo na zemi, Paříž byla jen začátek. To byl vzkaz džihádistů z Islámského státu po pařížském masakru. Nikdo nechtěl věřit, že to bojovníci IS dokážou zopakovat a přichystají další jatka. Dne 22. března dokázali, že nemluvili do větru, a útočili v Bruselu. Výsledkem je 31 mrtvých.

A znovu jsme slyšeli tu samou hrozbu. Bruselem to nekončí, přijde ještě něco horšího. Nyní už tomu lidé na Západě věří. Je jasně vidět, že sebevražední atentátníci útočí všude, kde se jim zachce, a tajné služby tomu neumí čelit.

Problémem jsou radikální imámové, které tolerujeme kvůli svobodě slova. Ti v mešitě do mladých mozečků předávají myšlenky radikálního islámu.

A pak jsou pro Evropu obrovskou hrozbou kluci, co odešli bojovat za IS do Sýrie a nyní se vrací zpět. Nemáme zákony, abychom tyto lidi izolovali, tak je jen monitorujeme a čekáme, co provedou. Zda si jen do pokojíčku nad Korán pověsí vlajku IS, nebo zda si vezmou pás s výbušninou a vyrazí do akce.

Kdo před rokem veřejně tvrdil, že v Evropě působí bojovníci IS, tak byl za konspirátora. Mnozí si ťukali na hlavu a tvrdili, že bojovníci IS operují jen v Iráku, Sýrii a trochu v Libyi. Jenže dnes už víme, že pravdu bohužel měli ti, co strašili. Ne ti, co byli v klidu. Bojovníci IS mají Evropu zmapovanou a zdá se, že jsou dokonale koordinovaní.

„Naučili se používat šifrovanou komunikaci, mistrně ovládají výrobu výbušných sebevražedných vest a jsou vycvičení v zabíjení lidí. A do Evropské unie jich už přicestovalo zhruba devadesát. Vyplývá to z interního dokumentu francouzské policie, vypracovaného po listopadových teroristických útocích v Paříži pro ministra vnitra,“ uvedly na začátku března Lidové noviny.

Jenže bojovníků IS je v Evropě zřejmě mnohem více. „Islámský stát vycvičil nejméně 400 bojovníků k útokům v Evropě. Mají vytvořit navzájem propojené teroristické buňky podobné těm, které spáchaly atentáty v Paříži nebo v Bruselu,“ uvedla agentura AP s odvoláním na Iráckou tajnou službu.

A pak je tu ještě jeden odhad. Ten hovoří o tom, že bojovníků IS je v Evropě 10 až 15 tisíc. A že budou útočit koordinovaně, jen čekají na povel a vhodný moment.

V Bruselu jsme viděli, co zvládnou vykonat dva odhodlaní bratři a jeden pán v klobouku. Představa, že bude útočit například 100 radikálů najednou, je děsivá. Ale to je každá představa, kde na sebe naráží evropská kultura a mentalita středověku.

Související články

Další články