Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

„Jsme pro ně nevěřící psi. Když nás zavraždí, jdou do ráje! To je islám,“ uvedl v České televizi vyslanec pražského arcibiskupství

+ Další 3 fotografie
Ještě před rokem by se na něj snesla vlna kritiky a všichni by o něm hovořili jako o xenofobovi. Teď je ale skoro jediný, kdo měl odvahu říct nahlas to, co si myslí většina lidí v Česku. Ředitel vnějších vztahů Arcibiskupství pražského Milan Badal v rozhovoru pro Českou televizi reagoval na teroristický útok ve Francii a věci nazval pravým jménem. Je to nejdrsnější kritika islámu, která kdy v Česku zazněla. Není divu, že video sdílí tisíce lidí a šíří se obrovskou rychlostí nejen po Facebooku.

Po tom, co se video z ČT24 objevilo na internetu, stalo se hitem. Všichni teď o rozhovoru s Milanem Badalem hovoří a většina Čechů mu dává za pravdu. Nebál se pojmenovat věci pravým jménem a měl odvahu říct další věci, se kterými v televizi asi moc nepočítali. Ještě před půl rokem by ho lidé měli za xenofoba, ale teď mu tleskají, že se nebojí o islámu říkat kruté pravdy.

„To, co se dnes stalo, samozřejmě není nic jiného než bohužel výsledek dlouhotrvajícího vývoje ve Francii a v Evropě. Jenom v roce 2014 ve Francii došlo k 467 útokům proti křesťanským kostelům bez oběti na životech, dneska to byla vlastně první oběť na životech. Média i politici o tom z důvodu politické korektnosti mlčí a tohle je podle mě výsledek právě toho mlčení a právě toho zastírání pravdy,“ řekl Badal v rozhovoru pro ČT24.

S tím, že někdo bude mít odvahu veřejně věci nazvat pravým jménem, nikdo nepočítal. V šoku byl i štáb v televizi. Moderátor jenom lapal po dechu. Útok ve Francii odsoudil Vatikán, označil ho za barbarský čin. Kardinál Duka o něm mluví jako o nebezpečném precedentu.

Je zajímavé, že mluvčí francouzského ministerstva dvě hodiny po incidentu tvrdila, že nemůže potvrdit, jestli se jednalo o kněze a jak zemřel. Přitom po internetu už kolovaly jeho fotky a životopis.

„To je opravdu naprosto skandální způsob, jakým se ty věci řeší a jak se neustále kamuflují, stejně jako rozdělování islamismu, špatného islamismu a úžasného islámu. To přece tak není, nalijme si čistého vína, že je to naprosto jinak. Toto jsou jenom řeči, které mají dodat odvahu těm, kdo nás tady budou dál a dál terorizovat,“ řekl Badal.

"Je normální, aby každý den v Evropě, a je to divné, zrovna nějaký mohamedán někoho postřílel, zabil, vjel do někoho autem?“ podivuje se Badal. A diví se úplně všichni. Každý den ve světě nějaký přívrženec Islámského státu někoho zabije, pořád jen slyšíme, jak budeme v bezpečí, jak s tím politici něco udělají, ale v bezpečí už nejsme ani ve vlastním bytě. Podle Badala je nebezpečný samotný islám.

„Zdá se, že v islámu převažují spíše ty radikalizující se prvky, které znovu a znovu budou útočit a rozšiřovat svůj životní prostor, protože oni to takhle chápou. My jsme ti nevěřící psi, a když nevěřícího psa zabijete, přijdete do ráje,“ dodal Badal.

"V Islámu jsou velmi silné prvky násilí, není to žádné bratrské, přátelské náboženství, to si musíme takhle říct,“ uzavřel.

Co si o slovech Milana Badala myslíte vy? Pište své názory do diskuze pod článkem.

Související články

Další články