Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

"Jsme pro ně nevěřící psi. Když nás zavraždí, jdou do ráje! To je islám," uvedl v České televizi vyslanec pražského arcibiskupství

"Jsme pro ně nevěřící psi. Když nás zavraždí, jdou do ráje! To je islám," uvedl v České televizi vyslanec pražského arcibiskupství
Zdroj: youtube.com - ČT 24
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Ještě před rokem by se na něj snesla vlna kritiky a všichni by o něm hovořili jako o xenofobovi. Teď je ale skoro jediný, kdo měl odvahu říct nahlas to, co si myslí většina lidí v Česku. Ředitel vnějších vztahů Arcibiskupství pražského Milan Badal v rozhovoru pro Českou televizi reagoval na teroristický útok ve Francii a věci nazval pravým jménem. Je to nejdrsnější kritika islámu, která kdy v Česku zazněla. Není divu, že video sdílí tisíce lidí a šíří se obrovskou rychlostí nejen po Facebooku.

Po tom, co se video z ČT24 objevilo na internetu, stalo se hitem. Všichni teď o rozhovoru s Milanem Badalem hovoří a většina Čechů mu dává za pravdu. Nebál se pojmenovat věci pravým jménem a měl odvahu říct další věci, se kterými v televizi asi moc nepočítali. Ještě před půl rokem by ho lidé měli za xenofoba, ale teď mu tleskají, že se nebojí o islámu říkat kruté pravdy.

"To, co se dnes stalo, samozřejmě není nic jiného než bohužel výsledek dlouhotrvajícího vývoje ve Francii a v Evropě. Jenom v roce 2014 ve Francii došlo k 467 útokům proti křesťanským kostelům bez oběti na životech, dneska to byla vlastně první oběť na životech. Média i politici o tom z důvodu politické korektnosti mlčí a tohle je podle mě výsledek právě toho mlčení a právě toho zastírání pravdy," řekl Badal v rozhovoru pro ČT24.

S tím, že někdo bude mít odvahu veřejně věci nazvat pravým jménem, nikdo nepočítal. V šoku byl i štáb v televizi. Moderátor jenom lapal po dechu. Útok ve Francii odsoudil Vatikán, označil ho za barbarský čin. Kardinál Duka o něm mluví jako o nebezpečném precedentu.

Je zajímavé, že mluvčí francouzského ministerstva dvě hodiny po incidentu tvrdila, že nemůže potvrdit, jestli se jednalo o kněze a jak zemřel. Přitom po internetu už kolovaly jeho fotky a životopis.

"To je opravdu naprosto skandální způsob, jakým se ty věci řeší a jak se neustále kamuflují, stejně jako rozdělování islamismu, špatného islamismu a úžasného islámu. To přece tak není, nalijme si čistého vína, že je to naprosto jinak. Toto jsou jenom řeči, které mají dodat odvahu těm, kdo nás tady budou dál a dál terorizovat," řekl Badal.

"Je normální, aby každý den v Evropě, a je to divné, zrovna nějaký mohamedán někoho postřílel, zabil, vjel do někoho autem?“ podivuje se Badal. A diví se úplně všichni. Každý den ve světě nějaký přívrženec Islámského státu někoho zabije, pořád jen slyšíme, jak budeme v bezpečí, jak s tím politici něco udělají, ale v bezpečí už nejsme ani ve vlastním bytě. Podle Badala je nebezpečný samotný islám.

"Zdá se, že v islámu převažují spíše ty radikalizující se prvky, které znovu a znovu budou útočit a rozšiřovat svůj životní prostor, protože oni to takhle chápou. My jsme ti nevěřící psi, a když nevěřícího psa zabijete, přijdete do ráje," dodal Badal.

"V Islámu jsou velmi silné prvky násilí, není to žádné bratrské, přátelské náboženství, to si musíme takhle říct,“ uzavřel.

Co si o slovech Milana Badala myslíte vy? Pište své názory do diskuze pod článkem.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Související články

Další články

Nejnovější kauzy