Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Jsme na nule, přiznala rodina paterčat: Přišli jsme o všechny dávky!

Jsou bez koruny…
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Rodiče českých paterčat Alexandra Kiňová a Antonín Krosčen mají před sebou velký problém. Rodina paterčat dostala 616 tisíc korun od magistrátu z původní sbírky, kterou pro děti vypsal Klub vícerčat. Bohužel to má jeden háček. Tím, že na jejich konto byla připsána taková částka, rodina přišla o veškeré dávky. A tak v současné době nemají z čeho zaplatit nájem a další potřebné věcí.

Nakládání s penězi ze sbírky není vůbec jednoduché. Rodiče mají jasná kritéria, podle kterých se musí řídit. Za darované peníze si mohou pořídit pouze to, co je přímo spojeno s paterčaty. Nemohou tak penězi zaplatit nájem a nebo jiné potřebné věci.

„Je to celé na hlavu postavené. Jak je možné prohlásit za příjem něco, s čím dotyčný nemůže volně disponovat,“ řekla iDnes.cz advokátka rodiny paterčat Klára Samková. Maminka dětí to nechce nechat jen tak, a proto se obrátila na ombudsmanku Annu Šabatovou.

„Momentálně vůbec nemohu hradit běžné výdaje domácnosti, hlavně potraviny pro osm lidí, pojištění na auto, telefon, oblečení, léky. Na běžném účtu rodiny jsme takřka na nule. Moc prosím o urychlenou pomoc při jednání s Úřadem práce a Ministerstvem práce a sociálních věcí,“ napsala jí.

Klára Samková se bude snažit do případu zapojit ministryni práce a sociálních věcí. Chce tak získat nárok na všechny dávky, které činí zhruba 27 tisíc měsíčně.

„Rodina bude muset těch 600 tisíc vyčerpat, a teprve až budou na nule, dávky jim obnoví. Za této situace jim budu doporučovat, aby peníze z daru vrátili, protože jinak je to pro ně ohrožující. Nemůžou z nich platit třeba třináctitisícový nájem bytu, respektive mohli by uhradit jen pět osmin nájmu,“ sdělila Samková.

Tohle není ovšem jediná sbírka. Rodinné centrum Milovice se také snaží rodině paterčat pomáhat. Na jejím účtu je momentálně přes 300 tisíc korun.

Související články

Další články