Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jsme druzí nejhorší na světě. Vláda chystá drakonická opatření

Alena Schillerová
Zdroj: reprofoto iVysílání ČT
Koronavirus
Situace v České republice je alarmující. Čísla každým dnem rekordně stoupají. Ministryně financí Alena Schillerová zmínila, že vláda chce co nejvíce omezit setkávání lidí. Přísnější opatření budeme nejspíš znát už do dvou dnů.

Vláda neplánuje kvůli šíření nákazy covidem tak rozsáhlé ekonomické restrikce jako na jaře, obchody, restaurace a další služby by měly zůstat i přes další zpřísnění opatření otevřené. V nedělní Partii televize Prima to uvedl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček, v pořadu České televize to pak potvrdila ministryně financí Alena Schillerová (oba za ANO).

Omezit by se podle jejich vyjádření naopak mělo, a to drakonicky, další shromažďování lidí a sociální kontakty. O situaci v neděli jednali členové vlády, připravují další návrhy opatření.

Další omezení

Česko čekají další omezení. Premiér Babiš hovořil o lockdownu a jak řekl, sám by se k tomuto řešení přikláněl. Podle ministryně financí Aleny Schillerové se zatím celá ekonomika vypínat nebude, ale čekají nás radikálnější opatření, která budou představena nejpozději do dvou dnů.

Nová opatření se podle ní budou týkat především výrazného omezení setkávání lidí. "Směřujeme k omezení sociálních kontaktů, budeme debatovat o zpřísnění dosavadních opatření, protože nejdůležitější je omezit kontakty," zmínila v České televizi.

Alarmující situace

Podle ČTK je Česká republika druhá na světě v poměrném počtu nakažených za týden. Za sobotu Česko předstihl Izrael. Hůře je na tom už jen Andorra, která je zhruba stejně velká jako Praha.

O podobě dalších vládních nařízení jedná ministr zdravotnictví Roman Prymula od soboty s týmem expertů. Česko má přes 58 tisíc aktivních případů nákazy koronavirem.

Opatření od středy

Nová opatření proti šíření koronaviru nového typu budou platit od středy, vláda o nich rozhodne v pondělí. V pravidelném nedělním vystoupení na svém facebooku to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Návrhy chce předtím probrat na Bezpečnostní radě státu, s opozicí a tripartitou.

Související články

Další články